Hattat Şefik Bey ve Eserleri (Ciltli) PDF İndir

Hattat Şefik Bey ve Eserleri (Ciltli) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Hattat Şefik Bey ve Eserleri (Ciltli) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Hattat Şefik Bey ve Eserleri (Ciltli) PDF Kitap Bilgisi

Hat, yazı ve sanatın kesişim noktası. İnsanın estetik zevkini ve duygusal bağını kâğıda dökmenin en zarif yollarından biri. İslâm kültüründe önemli bir yere sahip olan bu sanat, yüzyıllar boyunca farklı tarzlarda gelişmiştir. Böylece zamanla ustalaşmış birçok hattat yetişmiş ve bu ustalar da yeni hattatlar yetiştirmiştir. Bu isimlerden biri de 19. yüzyılda yaşayan ve devrinin en gözde hattatlarından biri olan Mehmed Şefik Bey’dir.
 
İlk tahsilini tamamladıktan sonra babasının memur olduğu Divan-ı Hümayûn’da Tahvil Kalemi’ne devam ettirilen Şefik Bey, bir müddet sonra memuriyetin yeknesaklığından sıkılıp yeni arayışlara girer ve önce Ali Haydar Bey’den, daha sonra da Ali Vasfi Efendi’den tâlik dersi almaya başlar. Sonraları Mustafa İzzet Efendi’den aldığı sülüs-nesih dersleri neticesinde, heves ve azminin yanı sıra üstün yeteneğinin bir nişanesi olarak genç yaşta icazetini alır.
 
Bu çalışma, eserleriyle Kubbetü’s-Sahra ile Dârülfünûn’u da süsleyen Hattat Mehmed Şefik Bey’in hayatını ve sanatını aydınlatmayı amaçlayan, eserlerini ve tekniklerini aktarmaya yardımcı, özel bir biyografi ve katalog çalışması olmakla beraber daha önce Şefik Bey üzerine detaylı bir çalışma yapılmadığından literatürdeki boşluğu doldurmaya da adaydır.
 
Ketebe Yayınları olarak kadim sanatlarımızdan hüsn-i hattın günümüz okurunca tanınmasına vesile olmakla ve hat sanatı çalışmalarına katkı sunacak bu kıymetli eseri okuruyla buluşturmakla iftihar ediyoruz.
 

Hattat Şefik Bey ve Eserleri (Ciltli) PDF İndirme Alanı

Hattat Şefik Bey ve Eserleri (Ciltli) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Hattat Şefik Bey ve Eserleri (Ciltli) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.