Hasan Dağı'nda İlmi Cevelan PDF İndir

Hasan Dağı'nda İlmi Cevelan kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Hasan Dağı'nda İlmi Cevelan kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Hasan Dağı'nda İlmi Cevelan PDF Kitap Bilgisi

Eser, 7-16 Haziran 1928 tarihinde Hasan Dağı’na yapılan ilmi bir seyahati anlatmaktadır. Bu seyahate, Aksaray Orta Mektep Müdür, Mualimlleri, 55 öğrenci, Belediye Reisi Hadi Bey ve eşi, Müdür Hüsnü Bey’in eşi, Belediye Veznedarı Yakup Efendi ve Taşpınar Karakol Kumandanı Niğdeli Şakir Efendi katılmıştır.

Muallim Hüsnü Bey, eseri on günlük seyahat izlenimlerini esas alarak hazırlanmıştır. Ayrıca esere Muallim Hüsnü Bey tarafından Aksaray ve çevresini anlatan bir ek konmuştur. Eserade, Hasan Dağı ve çevresi, seyahat esnasında uğranılan köyler ve durumları anlatılmıştır. Aksaray jeolojisine ait bilgiler de yer alan eserin ek bölümünde ise; Aksaray’ın coğrafyası, tarihçesi, eserleri ve meşhurları hakkında malumat verilmiştir.

Hasan Dağı'nda İlmi Cevelan PDF İndirme Alanı

Hasan Dağı'nda İlmi Cevelan Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Hasan Dağı'nda İlmi Cevelan Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.