Halkidon'dan Kadıköye & Körler Ülkesinin Hikayesi PDF İndir

Halkidon'dan Kadıköye & Körler Ülkesinin Hikayesi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Halkidon'dan Kadıköye & Körler Ülkesinin Hikayesi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Halkidon'dan Kadıköye & Körler Ülkesinin Hikayesi PDF Kitap Bilgisi

Kadıköy derken akla bugün nereden başlayıp nerede bittiği belli olmayan, çevresindeki sayfiyeleri, köyleri ve tepeleri yutarak devleşen ve nüfusu artık milyonlarla ifade edilebilen, İstanbul’un Asya yakası gelmemeli. Bu kitabın konu edildiği tarihlerde Kadıköy, İskele, Yeldeğirmeni, Haydarpaşa, Bahariye, Moda, biraz da Kızıltoprak ve Kalamış’la sınırlıydı. Erenköy ve Bostancı kış aylarında insana rastlanmayan köylerdi.

1964 yılında Kıbrıs’da patlak veren “Kanlı Noel” olaylarını takiben, İstanbul’da yaşayan Yunan vatandaşlarının sınırdışı edilmesi, Türk vatandaşı olan İstanbullu Rumların da paniğe kapılmasına neden oldu. Artık kendileri için burada güvenli bir gelecek kalmadığını düşünen Rum ailelerin Yunanistan’a göç etmeye başlamasıyla Kadıköy’ün yerleşik Rum nüfusu, birkaç yıl içinde büyük ölçüde eriyerek yok olma sürecine girdi. Bu tarihten itibaren Rumlar hızla ekonomik ve sosyal hayattan çekilmeye başladılar. Bu göç 5-6 yıl içinde Kadıköy’ün sosyal, etnik ve dini yapısını değiştirmekte gecikmedi.
Eski Kadıköy’den ise geriye bu kitapta anlatılan satırlar ve fotoğraflar kaldı.

Halkidon'dan Kadıköye & Körler Ülkesinin Hikayesi PDF İndirme Alanı

Halkidon'dan Kadıköye & Körler Ülkesinin Hikayesi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Halkidon'dan Kadıköye & Körler Ülkesinin Hikayesi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Nurcihan'ın Çamaşırları ve Diğer Meseleler & Zihinler Altında 20.000 Fersah PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.