Hadîse Dair Temel Sorular ve Cevaplar Fenkale 1 PDF İndir

Hadîse Dair Temel Sorular ve Cevaplar Fenkale 1 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Hadîse Dair Temel Sorular ve Cevaplar Fenkale 1 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Hadîse Dair Temel Sorular ve Cevaplar Fenkale 1 PDF Kitap Bilgisi

Öğretim teknikleri arasında sayılan soru-cevap tarzının klasik eserlerimizdeki karşılığı kısaca fenkale veya fenkuledir. ‘Fenkale’; fe-in kulte kultu (şöyle sorarsan, ben de böyle cevap veririm), ‘fenkule’ ise; fe-in kîle kultu (Şöyle sorulursa ben de böyle cevap veririm) ifadesinin kısaltılmış şeklidir. Bu tarzda yazar, işlediği konuyla ilgili mevcut veya muhtemel soruları sorup cevaplarını vererek eserini tamamlar. Elinizdeki eserde de yazarlar, HADÎS alanıyla ilgili mevcut veya muhtemel soruları sormuş ve cevaplarını vermişlerdir.  Bu metot ile, meseleler anlatılırken akademik dilden uzak ve yalın bir üslup benimsenmiş, konunun dinamik bir halde işlenmesi arzu edilmiştir.  Böylece hadisle ilgili bazı tartışmalı meseleler; İlahiyat/İslâmî İlimler öğrencilerine, mezunlarına veya bu konulara merak duyanlara anlaşılır bir şekilde aktarılmaya çalışılmıştır.

Hadîse Dair Temel Sorular ve Cevaplar Fenkale 1 PDF İndirme Alanı

Hadîse Dair Temel Sorular ve Cevaplar Fenkale 1 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Hadîse Dair Temel Sorular ve Cevaplar Fenkale 1 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.