Hacizde ve İflasta Sıra Cetveli PDF İndir

Hacizde ve İflasta Sıra Cetveli kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Hacizde ve İflasta Sıra Cetveli kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Hacizde ve İflasta Sıra Cetveli PDF Kitap Bilgisi

Değerli Okuyucular;
Karışık gibi gözüken kanun maddelerinin (İİK.nun 140.vd, İİK.nun 100.maddesi, İİK.nun 101.maddesi, İİK.nun 138.maddesi, İİK.nun 206. maddesi, İİK.nun 268.maddesi, 6183 S. Kanunun 21. ve 69.maddesi) İİK’ da ve diğer özel kanunlarda iştirak ve öncelik hakkı veren hükümlerin aynı somut olayda harmanlanarak, mevcut kurallar içerisinde oluşturulacak derece ve sıralamalarla nihayetinde satış tutarından bulunacak paylaşıma esas bedelin, alacaklılar arasında en adil paylaşımın ve kanuni dağıtımının nasıl olabileceğinin somutlaştığı belgeler, sıra cetvelleridir.
Bilgili ve farkında olmak, SIRA CETVELLERİNE VE MANTIĞINA HUKUKUN ENGİN UFKUNDAN BAKABİLME YETİSİNİ KAZANABİLMEK, bu kitabın amaçlarından biridir.
Dördüncü baskıda kamu alacaklarının, işçi alacaklarının, nafaka alacaklarının ve bu alacakların diğer kamu ve özel hukuk alacakları ile sıra cetvellerinde karşılaşılması halinde iştirak usulleri ya da sıralamalarının özellik arz eden durumlarına çok daha geniş bilgi verilerek ve yeni olasılıklar kurgulanarak daha ayrıntılı açıklanmaya çalışılmıştır.
Okuyucuya, sıra cetvellerinde oluşacak olasılıklarda alacakların nasıl sıralanması gerektiği ve mevcut derece ve sıralamalarda alacaklılara nasıl pay ayrılması gerektiğine dair genel ilkeler açıklanmıştır.
Yine, sıra cetvellerine yönelik müracaat yollarına ve davalarına daha geniş yer verilerek, verilebilecek hüküm şekilleri hususunda daha ayrıntılı açıklamalarda bulunulmuştur.

Hacizden doğan sıra cetvellerinin hazırlanması ve değerlendirilmesi, iflastan doğan sıra cetvellerine nazaran daha karışık ve komplikedir. Hacizden doğan sıra cetvellerinin denetime elverişli olarak hazırlanabilmesi yönünde <DENETİME ELVERİŞLİ SIRA CETVELİNİN İCRA MÜDÜRLÜĞÜNCE NASIL YAPILMASI GEREKECEĞİ> örnekler verilerek ayrı bir bölüm halinde açıklanmıştır.

Göz at  Bursada İpekçilik (36-A-1) PDF İndir

Hacizde ve İflasta Sıra Cetveli PDF İndirme Alanı

Hacizde ve İflasta Sıra Cetveli Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Hacizde ve İflasta Sıra Cetveli Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.