Güzellik Duyusu PDF İndir

Güzellik Duyusu kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Güzellik Duyusu kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Güzellik Duyusu PDF Kitap Bilgisi

Elinizdeki metinde, güzelliğin neden, nasıl ve ne zaman ortaya çıktığı, bir nesnenin güzel olması için hangi koşulları yerine getirmesi gerektiği, doğamızda bulunan hangi unsurların bizi güzelliğe karşı duyarlı kıldığı ve güzel dediğimiz nesnenin yapısıyla özne arasındaki ilişkinin tam olarak ne olduğu vd. sorularının peşine düşen Santayana, bu sorulara –kendi ifadesiyle– dürüstlükle yanıt aramaktadır.  
 
Çalışmasına güzelliğin doğasını tahlil ederek başlayan düşünür, ilerleyen bölümlerde dikkatini güzelliği oluşturan unsurlara yönelterek güzelliğin algılanmasına katkıda bulunacak bütün insani işlevlerle birlikte aşkı, sosyal dürtüleri ve duyuları incelemeye geçer ve okura kapsamlı bir estetik teorisi sunar.  
 
Yayımlandığında alanında kaleme alınmış en kapsamlı çalışma olarak nitelenen Güzellik Duyusu, estetikle ilgilenenler için bugün de çok önemli bir kaynak eser olma niteliği taşımaktadır. 

Güzellik Duyusu PDF İndirme Alanı

Güzellik Duyusu Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Güzellik Duyusu Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.