Gülseren Südor Retrospektif 1963-2023 PDF İndir

Gülseren Südor Retrospektif 1963-2023 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Gülseren Südor Retrospektif 1963-2023 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Gülseren Südor Retrospektif 1963-2023 PDF Kitap Bilgisi

Sanata adadığı, bireysel tarihi; Türkiye Cumhuriyet tarihi içinde yer alan ve günümüz çağdaş Türk sanatının önemli bir temsilcisi olan ressam Gülseren Südor’un 60’ıncı sanat yılı nedeni ile Editör Prof. DR Nükhet Güz ve Telga Südor Mendi tarafından metinleri yazılan “Gülseren Südor Retrospektif 1963-2023” kitabı çıktı. Kitap, eserlerinde kadınlık, kadın olma ve dönüşen kadınlık rolleri üzerine düşünen ve üreten, aynı zamanda sanatı benliğinde duyumsayan ressam, eğitmen, eleştirmen ve yazar Gülseren Südor’un tüm sanat yaşamını gözler önüne seriyor.
 
1970’te İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi’ni bitirdikten sonra aralıksız çalışarak, sürekli yeni teknik ve biçemleri araştırarak, sanatsal görgü ve kültürünü yeteneğinin hizmetine sunan Gülseren Südor, Fantastik Realist olarak başladığı sanat serüvenine daha sonra ünlü eleştirmen-yazar Sezer Tansuğ’un öncü olduğunu saptadığı Hiper-manierist ressam olarak devam ediyor. “Gülseren Südor Retrospektif 1963-2023” kitabı, sanatçının beş kıtaya yayılan sergilerini, zaman ve emeğini vererek iletişim bilim ve göstergebilim öğretileri ışığında, 60 yıl öncesi ve günümüz Türkiye’sinin doğasını, insanını, kültürel ve görsel olarak mercek altında incelercesine sanatının hizmetine sunmasını bol renkli, siyah beyaz resim, desen, baskı resim görselleri eşliğinde anlatıyor.
 
Yurtiçi ve yurt dışında birçok müze ve koleksiyonlarda çok sayıda eserleri bulunan ressam Gülseren Südor’un sanatı hakkında bilgi edinmek isteyen sanatsever okuyucunun zevkle edinip okuyacağı bir kitap niteliğinde olan, Farmatek firması tarafından finanse edilen; “Gülseren Südor Retrospektif 1963- 2023” kitapevlerinin raflarında yerini aldı.

Gülseren Südor Retrospektif 1963-2023 PDF İndirme Alanı

Gülseren Südor Retrospektif 1963-2023 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Gülseren Südor Retrospektif 1963-2023 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.