Gözdeki Kıymık & Yeni Türkiye Sinemasında Madun ve Maduniyet İmgeleri PDF İndir

Gözdeki Kıymık & Yeni Türkiye Sinemasında Madun ve Maduniyet İmgeleri kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Gözdeki Kıymık & Yeni Türkiye Sinemasında Madun ve Maduniyet İmgeleri kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Gözdeki Kıymık & Yeni Türkiye Sinemasında Madun ve Maduniyet İmgeleri PDF Kitap Bilgisi

Kadınlar ve genç kızlar, azınlıklar, Kürtler, kent yoksulu genç erkekler, yerlerinden yurtlarında edilip büyük kentlere tıkıştırılanlar, Afrikalı göçmenler, eşcinseller, deliler, travma mağdurları, yaşlılar, ailesini katliamlarda kaybetmiş olanlar, kötü bir eğitimin içinde yönünü kaybeden genç insanlar, engelliler… –– yani başarılı, “normal” erkek dışında kalan büyük çoğunluk.
Bütün bu madunlar Türkiye sinemasının son dönem filmlerinde kendilerine daha önce görülmemiş ölçüde yer buldular. Tamamlayıcı bir tarzda, yan karakterler ve anlatılar olarak ya da ideolojileri aklamak üzere çarpıtılmış imgeleriyle değil,  ana karakterler olarak kendi sesleriyle, filmlerin merkezine yerleşerek…
Adorno’nun “Gözünüzdeki kıymık en iyi büyüteçtir” sözünden adını alan kitap, bu değişimin çeşitli veçhelerini görünür hale getirerek, eleştirel bir değerlendirmeye girişiyor. Madunları ve maduniyet imgelerini filmler üzerinden ele alan bu incelemeler, bu yeni sinemasal muhayyilenin imkânlarını ve sınırlılıklarını görüntü, ses ve anlatı açısından irdelerken, aynı zamanda Türkiye toplumuna dair önemli bir kültürel, sosyolojik bilgi de üretiyorlar.

Gözdeki Kıymık & Yeni Türkiye Sinemasında Madun ve Maduniyet İmgeleri PDF İndirme Alanı

Gözdeki Kıymık & Yeni Türkiye Sinemasında Madun ve Maduniyet İmgeleri Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Gözdeki Kıymık & Yeni Türkiye Sinemasında Madun ve Maduniyet İmgeleri Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.