Geri Dönüş Yasası Çerçevesinde Ahıska Türklerinin Gürcistan Cumhuriyeti'ne Dönüşü PDF İndir

Geri Dönüş Yasası Çerçevesinde Ahıska Türklerinin Gürcistan Cumhuriyeti'ne Dönüşü kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Geri Dönüş Yasası Çerçevesinde Ahıska Türklerinin Gürcistan Cumhuriyeti'ne Dönüşü kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Geri Dönüş Yasası Çerçevesinde Ahıska Türklerinin Gürcistan Cumhuriyeti'ne Dönüşü PDF Kitap Bilgisi

1944’te SSCB tarafından, hiçbir gerekçe gösterilmeksizin sürgüne tâbi tutulan Ahıska Türklerinin yaşadıklarını ve topraklarına geri dönme mücadelesini ele alan bu eser kapsamında, Ahıska Türkleri ile ilgili yayımlanmış olan kaynakların tamamına yakını incelenmiştir. Her ne kadar Ahıska Türkleri çeşitli yönleriyle bazı çalışmalarda ele alınmışsa da bu kitap kendi alanında bir ilk olup Gürcistan’ın kabul ettiği Geri Dönüş Yasası’nın ve ilgili mevzuatın hukuki yönden kapsamlı bir değerlendirmesini ve Gürcüceden Türkçeye çevirilerini içermektedir. Dolayısıyla, her açıdan yoğun bir emeğin ürünü olan bu titiz çalışmanın mühim bir boşluğu doldurduğunu söylemek mümkündür.
 

Geri Dönüş Yasası Çerçevesinde Ahıska Türklerinin Gürcistan Cumhuriyeti'ne Dönüşü PDF İndirme Alanı

Geri Dönüş Yasası Çerçevesinde Ahıska Türklerinin Gürcistan Cumhuriyeti'ne Dönüşü Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Geri Dönüş Yasası Çerçevesinde Ahıska Türklerinin Gürcistan Cumhuriyeti'ne Dönüşü Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.