Genel Matematik & İşletme, İktisat, Yaşam ve Sosyal Bilimler İçin / Calculus for Business, Economics, Life Sciences And Social Sciences PDF İndir

Genel Matematik & İşletme, İktisat, Yaşam ve Sosyal Bilimler İçin / Calculus for Business, Economics, Life Sciences And Social Sciences kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Genel Matematik & İşletme, İktisat, Yaşam ve Sosyal Bilimler İçin / Calculus for Business, Economics, Life Sciences And Social Sciences kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Genel Matematik & İşletme, İktisat, Yaşam ve Sosyal Bilimler İçin / Calculus for Business, Economics, Life Sciences And Social Sciences PDF Kitap Bilgisi

Bu kitap; üniversitelerimizin, iktisat, işletme, psikoloji, sosyoloji, antropoloji, biyoloji, eczacılık, tıp, veterinerlik, ziraat, orman, denizcilik, havacılık vb. bölümlerinin birinci sınıflarında verilen matematik derslerinde okutulabilecek en uygun kitaplardan biridir. İçindeki örnekler ve problemler gerçek yaşam problemlerinden seçilmiştir. Sözünü ettiğimiz fakültelerde bu kitabı izleyen bir öğrenci, “Ben bu matematik dersini niye okuyorum?” sorusunu artık sormayacaktır. Öğretim üyesi ve öğrenciler; kitapta hangi dalla ilgili olduğu belirtilerek verilen uygulama problemlerinin içinde, kendi branşına ait gerçek yaşam problemlerini bulabileceklerdir. Kitap iki kısım ve dokuz bölümden oluşmakta; öğrencileri, matematik konularını grafiksel, sayısal ve özellikle de cebirsel olarak araştırmaya teşvik etmektedir. Her bölümün sonunda konunun daha iyi anlaşılmasını sağlayan tekrarlar ve tekrar alıştırmaları bulunmaktadır.

Prentice Hall

İÇİNDEKİLER

Kısım 1 Elementer Fonksiyonlar
Bölüm 1 Lineer Denklemler ve Grafikler
Bölüm 2 Fonksiyonlar ve Grafikler
Kısım 2 Diferensiyel Hesap
Bölüm 3 Limit ve Türev
Bölüm 4 Türevle İlgili Ek Konular
Bölüm 5 Grafik Çizimi ve Optimizasyon
Bölüm 6 İntegral
Bölüm 7 İntegralle İlgili Ek Konular
Bölüm 8 Çok Değişkenli Diferensiyel Hesap
Bölüm 9 Trigonometrik Fonksiyonlar
Ek A Temel Cebir Bilgileri
Ek B Özel Konular
Ek C Tablolar

Genel Matematik & İşletme, İktisat, Yaşam ve Sosyal Bilimler İçin / Calculus for Business, Economics, Life Sciences And Social Sciences PDF İndirme Alanı

Genel Matematik & İşletme, İktisat, Yaşam ve Sosyal Bilimler İçin / Calculus for Business, Economics, Life Sciences And Social Sciences Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Genel Matematik & İşletme, İktisat, Yaşam ve Sosyal Bilimler İçin / Calculus for Business, Economics, Life Sciences And Social Sciences Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Soru ve Cevaplarla Aile Hayatı PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.