Genel Hizmet Sözleşmesi Ve İşçinin Borçları PDF İndir

Genel Hizmet Sözleşmesi Ve İşçinin Borçları kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Genel Hizmet Sözleşmesi Ve İşçinin Borçları kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Genel Hizmet Sözleşmesi Ve İşçinin Borçları PDF Kitap Bilgisi

Bu çalışmamızda, genel hizmet sözleşmeleri ve işçinin bu sözleşmedeki borçları ele alınmıştır. Bu sözleşme Türk Borçlar Kanununda 393 ila 496. maddeleri arasında düzenlenmiştir. Genel hizmet sözleşmesinin tanımı, kurulması ve işçinin borçları Türk Borçlar Kanunu’nun 393-400.maddeleri arasında yer almıştır.
İşçi işveren ilişkisi, yıllarca net bir şekilde kanuni düzene dayandırılmamıştır. Türk hukuk sisteminde dahi işçiler için, bireysel olarak iş ilişkisini düzenleyen, tüm iş ve işlemlerle ilgili tek bir çatı altında toplanan herhangi bir kanuni düzenleme mevcut değildir. 
Bu çalışmayla amaçlanan husus, işçinin ne gibi borçlarının olduğunu ortaya koymaktır. Bu borçların İş Kanunu ve Türk Borçlar Kanunu açısından değerlendirilmesi yapılmıştır. Yapılan bu değerlendirmeler ışığında işçiye yeni borçlar eklenmesinin yanında işçinin daha net ve iyi koşullarda çalışmasının amaçlandığı ifade edilmeye çalışılmıştır.

Genel Hizmet Sözleşmesi Ve İşçinin Borçları PDF İndirme Alanı

Genel Hizmet Sözleşmesi Ve İşçinin Borçları Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Genel Hizmet Sözleşmesi Ve İşçinin Borçları Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  KAS Kaymakamlık Sınavı Test Soru Bankası 2023 PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.