Gastronomide İçecekler PDF İndir

Gastronomide İçecekler kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Gastronomide İçecekler kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Gastronomide İçecekler PDF Kitap Bilgisi

İçecekler, gastronominin göz ardı edilmiş değerli unsurlarıdır. İçerdikleri besin ögeleri kendilerine özgü hazırlama ve tüketim ritüelleri ve ekonomik değerleri ile gastronominin turizm, sektör, beslenme, kültürel, sosyal ve beşerî boyutlarını temsil özellikleri bulunmaktadır. Tarih boyunca insanlar içeceklere önem atfetmiş ve tüketmiştir. Ancak gastronominin son yıllardaki gelişimi çoğunlukla yiyecekler üzerinden olmuştur. Dolayısıyla içecekler, henüz tam olarak ön plana çıkamamış yüksek potansiyel barındırmaktadırlar.

Bu kitap; alkollü ve alkolsüz içeceklerin ham maddelerini ve elde edilişlerini, üretim aşamalarını, tarihî gelişimlerini, hazırlama ve sunum tekniklerini, endüstriyel boyutlarını, beslenme ve sağlık üzerindeki etkilerini, kısacası tüm boyutları ile gastronomik değerlerini bilimsel temellere dayanarak ortaya koymayı amaçlamıştır. Bu amacın sonucunda ise sektör çalışanlarına, gastronomi ve aşçılık alanında eğitim gören öğrencilere ve öğreticilere, ayrıca konuya ilgi duyan herkese yardımcı olacak bir kılavuz olması hedeflenmiştir. Kitap, içeriğinde yer alan bilgiler ve özellikle uygulama deneyimini zenginleştirecek reçeteler yoluyla gastronominin değerli unsurları olan içeceklerin daha yakından ve bilimsel olarak tanınmasına ve içeceklerle ilgili çalışmaların artmasına yardımcı olacak kaynak niteliğinde bir eserdir.

Gastronomide İçecekler PDF İndirme Alanı

Gastronomide İçecekler Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Gastronomide İçecekler Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.