Futbol Taktikleri Tarihi PDF İndir

Futbol Taktikleri Tarihi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Futbol Taktikleri Tarihi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Futbol Taktikleri Tarihi PDF Kitap Bilgisi

Nihayet! Futbol literatürünün klasiklerinden biri olan Inverting the Pyramid, diğer bir deyişle Futbol Taktikleri Tarihi artık Türkçede.
 
“Futbolun sahada nasıl oynandığına dair yazılmış en iyi kitap.”
Simon Kuper
 
Jonathan Wilson’ın bu ödüllü çalışması ne basit bir taktik analizi kitabı ne de sayı ve dizilimlere boğulmuş bir istatistik derlemesi. Futbol taktiklerinin tarihsel gelişimini coğrafya, tarih, kültür ve hatta siyaset ekseninde ele alan ve futbolun hem saha içi hem de saha dışındaki evrimini konu edinen bir başyapıt.
 
Güney Amerikalıların sömürgecilere karşı kendi becerilerini nasıl kabul ettirdiğinden, Avrupa’nın bireysel beceriyi takım düzenine göre uyarlamasına; beş forvetli dönemden, merkez golcülü yapıya; İskoçların pas oyununu dünyaya nasıl kabul ettirdiğine kadar pek çok tarihsel süreç bu kitapta gözler önüne seriliyor, taktiklerin tarihiyle ilgili onlarca soru kendine yanıt buluyor.
 
Futbol Taktikleri Tarihi futbol izleme, yorumlama, kurgulama hatta oynatma seyrinizi değiştirecek ve oyunun kavramsal evreniyle olan mesafenizi yeniden düzenleyecek bir eser. Kim bilir, belki de birileri anlamakla yetinmeyip değiştirme üzerine de adım atacak ve bu kitabın ileriki baskılarına yerel katkılar sunacak.
 
Yine de şimdilik “anlamakla” başlayalım.
 
İbrahim Altınsay’ın önsözüyle
 
Britanya Spor Kitapları En İyi Futbol Kitabı Ödülü

Futbol Taktikleri Tarihi PDF İndirme Alanı

Futbol Taktikleri Tarihi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Futbol Taktikleri Tarihi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Bağlama Metodu PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.