Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi PDF İndir

[ad_1]

Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi PDF Kitap Bilgisi

Fiziksel aktivite oyunları ile çocukların bilişsel düzeylerini geliştirme, çocuklara hem fiziksel hem de zihinsel olarak fayda sağlayan hareket temelli öğrenme deneyimlerine bağlıdır. Bilişsel süreçler bireylerin bireylerin öğrenme süreçleri üzerinde etkilidir çünkü öğrenmeyi anlama, esnek öğrenme, bağımsız öğrenme, yaşam boyu öğrenme gibi temel kavramlardır bilişsel süreçte önemli kavramlardır (Ülgen, 1997, Yurdakul, 2005, Tekin, 2020).
Bu temel kavramları geliştirebilmek için fiziksel aktiviteyi devreye sokmak gerekmektedir. Çünkü fiziksel aktivite bireylerin bilişsel yapısını etkilemede ön planda olan bir yapıdadır. Bireylerin fiziksel aktiviteye bağlı olarak öğrenmenin gerçekleşmesi demek bireylerin kassal hareketlerini düzgün ve verimli bir şekilde çalışmasını sağlamak hem de kassal hareketlere bağlı olarak bireyin bilişsel gelişimini sağlamaktır yani kinestetik yapıya bağlı olarak beynin bölümlerinin çalışması sağlanır. Bu kitap 3 kısım ve 11 bölümden oluşmaktadır. Bu kitap hem motor hem de bilişsel gelişimi destekleyen fiziksel aktivite oyunlarını en iyi şekilde eğitime entegre edilmesi gerektiğini hem teorik hem de uygulama olarak göstermektedir. ayrıca bu kitap; okul öncesi, ilkokul, ve ortaokulda çalışan öğretmenlere, toplum programları içerisinde çocuklarla çalışanlara, antrenörlere, akademisyenlere yararlı olacak olan bir kitap niteliğindedir.
Kitabın çeviri bilişsel gelişim alanında uzman 11 öğretim elemanı tarafından yapılmış olup, tüm öğretim elemanı arkadaşlarıma titiz ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür eder ayrıca kitabın editörleri, phillip D. Tomporoski, Bryan A. McCullick ve Caterina Pesce’ye human kinetics yayın evine, kitabın basımını üstlenen Hipokrat Yayın evine ve Ali Çelik’e teşekkür eder saygılar sunarım.

[ad_2]

Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi PDF İndirme Alanı

Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Fiziksel Aktivite Oyunları ile Çocukların Bilişsel Düzeylerinin Gelişmesi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.