Finansal Hile ve Manipülasyonların Değerlendirilmesinde Veri Madenciliği Tekniklerinin Kullanımı PDF İndir

Finansal Hile ve Manipülasyonların Değerlendirilmesinde Veri Madenciliği Tekniklerinin Kullanımı kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Finansal Hile ve Manipülasyonların Değerlendirilmesinde Veri Madenciliği Tekniklerinin Kullanımı kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Finansal Hile ve Manipülasyonların Değerlendirilmesinde Veri Madenciliği Tekniklerinin Kullanımı PDF Kitap Bilgisi

Günümüzde veri dağları kolaylıkla üretilebilmekle beraber bu veriler içindeki değerli bilgilerin açığa çıkarılması çok kolay değildir. Veri madenciliği, muazzam hacimlerdeki karmaşık veri kümelerinin otomatik bir biçimde karar vericilerin ihtiyaçlarına uygun olarak anlamlandırılmasını amaçlayan bilgisayar dünyasının oldukça genç bir alt disiplinidir. Veri madenciliği algoritmaları önemli bir esneklik sağlasa da veri madenciliği önemli ölçüde kullanıcı rehberliğine ihtiyaç duymaktadır. Veri madenciliği yöntemlerinin başarısı kullanıcı yönlendirme sorunuyla doğru orantılıdır. Kullanıcıların hem veri madenciliği yöntemleri hem de kullanılan verilerin yapısı hakkında bilgi sahibi olmadan nitelikli bilginin elde edilebilmesi mümkün olmayacaktır. Benzer bir durum muhasebe bilimi için de geçerlidir. Finansal bilgi manipülasyonlarının karmaşık doğası finansal hile ve manipülasyonlar ile karşı karşıya kalan meslek mensuplarını, denetçileri ve finansal analistleri giderek daha fazla zorlamaktadır. Finansal raporlama sürecinin işleyişi ile bağlantılı olan bu durum karar vericilerin kendilerini geliştirmelerini zorunlu hâle getirmiştir. Bu bağlamda finansal hile ve manipülasyonların ortaya çıkarılmasında veri madenciliği yöntemlerinin kullanımı bir ihtiyaçtan ziyade bir zorunluluktur. Bu kitap, bu zorunluluğun bir sonucu olarak veri madenciliği yöntemleri ile finansal hile ve manipülasyonlar konularını birlikte ele alarak okuyuculara bu konuların temel hatlarını açıklamayı hedeflemektedir. Çalışmada başta bu konularla ilgilenen öğrenciler, bilim insanları, muhasebe meslek mensupları ve denetçiler olmak üzere tüm okuyuculara önemli bir kavramsal çerçeve sunulmaya çalışılmıştır. Tüm okuyuculara ve insanlığa faydalı olması temennisiyle…

Finansal Hile ve Manipülasyonların Değerlendirilmesinde Veri Madenciliği Tekniklerinin Kullanımı PDF İndirme Alanı

Finansal Hile ve Manipülasyonların Değerlendirilmesinde Veri Madenciliği Tekniklerinin Kullanımı Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Finansal Hile ve Manipülasyonların Değerlendirilmesinde Veri Madenciliği Tekniklerinin Kullanımı Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.