Ezidiler & Bir Toplumun, Kültürün ve Dinin Tarihi PDF İndir

[ad_1]

Ezidiler & Bir Toplumun, Kültürün ve Dinin Tarihi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Ezidiler & Bir Toplumun, Kültürün ve Dinin Tarihi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Ezidiler & Bir Toplumun, Kültürün ve Dinin Tarihi PDF Kitap Bilgisi

“Açıkyıldız, Ezidilerin -Irak, Suriye, Türkiye ve Ermenistan’daki- tüm geleneksel yerleşim bölgelerinde alan çalışması yürütmüş ve muhtemelen uzun zaman Ezidi maddi kültürü hakkındaki en eksiksiz araştırma olarak kalacak, aynı zamanda bu topluluğun tarihi ve inanç sistemine ilişkin yararlı bir genel bakış sağlayan bir kitap yazmıştır.”
–Martin van Bruinessen, Utrecht Üniversitesi

“Bu kitap, Ezidi mimarisinin ve yazarın bölgede yaptığı ayrıntılı alan çalışması ve seyahatlerle ortaya çıkardığı kutsal manzaraların analizi açısından özellikle değerlidir.”
–Nelida Fuccaro, Londra Üniversitesi

“Hem yaşayan geleneği, hem de Ezidi mirasının arkeolojik ve mimari yönlerini dikkate alan bilimsel bir çalışmanın yayımlanması özellikle memnunluk vericidir. Yazar, Ezidi araştırmalarına gerçek katkıda bulunan bu kitap için tebrik edilmelidir.”
–Philip G. Kreyenbroek, Georg-August Üniversitesi

“Bu kitapta sunulan veriler, Ezidilerin mimari ve ruhani tarihine çok değerli bir giriş oluşturmakta, böylece bunu vazgeçilmez bir başvuru kitabı yapmaktadır.”
–Sebastian Maisel, Grand Valley Devlet Üniversitesi

“Ezidi tarihi, dini ve maddi kültürü üstüne dikkat çekici ve orijinal, disiplinler arası bir çalışma.”
–Dr. Khalil Jindy Rashow, Bağdat

[ad_2]

Ezidiler & Bir Toplumun, Kültürün ve Dinin Tarihi PDF İndirme Alanı

Ezidiler & Bir Toplumun, Kültürün ve Dinin Tarihi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Ezidiler & Bir Toplumun, Kültürün ve Dinin Tarihi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.