Eski Tüfek Sosyalistler : Bir Kuşağın Son Temsilcileri / 6-C-7 PDF İndir

Eski Tüfek Sosyalistler : Bir Kuşağın Son Temsilcileri / 6-C-7 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Eski Tüfek Sosyalistler : Bir Kuşağın Son Temsilcileri / 6-C-7 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Eski Tüfek Sosyalistler : Bir Kuşağın Son Temsilcileri / 6-C-7 PDF Kitap Bilgisi

“Eski Tüfek Sosyalistler” bugüne değin “Türkiye Sosyalist Hareketi Tarihi” üzerine yapılmış en özgün çalışmadır.
Bir dönem Türkiye Komünist Partisi’ nde yer alan kadroları doğrudan kendi beyanlarına dayanarak anlatmayı amaçlamıştır.
Bugün büyük çoğunluğu hayatta olmayan Eski Tüfekler” henüz sağ iken yapılan bire bir görüşmeler sonucu kitap ortaya çıkmıştır.

“Eski Tüfek Sosyalistler” söz konusu tarihi “ideolojik” açıdan ele almak yerine bu tarihin doğru anlaşılmasına veri sunmak çabasında olmuş ve bunu başarmış bir kitaptır. Bu anlamda kitap geçmişe taraf olmadığı gibi, bugüne yansıyan tartışmalara da taraf değildir.

TKP tarihine ne salt “efsanevi” bakan ne de onu “yok sayan” bir anlayışın peşinde koşmamaktadır. Hele de bir “TKP Tarihi” olma iddiasında hiç değildir. Deneyimli bir gazeteci olan Atilla Akar’ ın kaleminden çıkan çalışma sadece ve sadece “objektif gazetecilik” ilkeleri esas alınarak yazılmış ve somut kişilere dayalı bir “araştırma”dır. Hiçbir tarihin “birilerine rağmen ve onlar adına anlatılamayacağına” inanan yazar, kitabı kaleme alırken bu anlayışa uymaya titizlikle dikkat göstermiştir.

İlk yayınlandığı dönemde büyük yankı uyandıran ve tartışma yaratan “Eski Tüfek Sosyalistlerin kuşaklar arası bilgi ve deneyimin aktarılmasında; döneminin acı ve sıkıntılarını yaşamış bir kuşağın üyelerine dair bellek yenileme açısından ve bir, sözlü tarih belgesi olması nedeni ile mutlaka okunması gereken bir kitap.

Kitabın kendi adına tek “referans noktası” budur…

Eski Tüfek Sosyalistler : Bir Kuşağın Son Temsilcileri / 6-C-7 PDF İndirme Alanı

Eski Tüfek Sosyalistler : Bir Kuşağın Son Temsilcileri / 6-C-7 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Eski Tüfek Sosyalistler : Bir Kuşağın Son Temsilcileri / 6-C-7 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.