Ertuğrul Gazi ve Yiğit Akıncıları / Osmanlı Kuruluş Dizisi 1 PDF İndir

Ertuğrul Gazi ve Yiğit Akıncıları / Osmanlı Kuruluş Dizisi 1 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Ertuğrul Gazi ve Yiğit Akıncıları / Osmanlı Kuruluş Dizisi 1 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Ertuğrul Gazi ve Yiğit Akıncıları / Osmanlı Kuruluş Dizisi 1 PDF Kitap Bilgisi

1200’lü yılların başında korkunç bir bela sarmıştı İslam âlemini. Moğollar denen, geçtikleri yerde taş üstünde taş, gövde üstünde baş bırakmayan istilacıların önünden kaçan insanlar, bir sel gibi sürüklenmeye başlamışlardı. Oğuzlar göç yollarına zaten alışkındı. Önce Orta Asya’dan çıkıp Maveraünnehir’e gelmişlerdi. Daha sonra da Anadolu’ya, Ahlat’a uzanmışlardı.
Süleyman Şah’ın ölümünden sonra Kayıların başına geçen Ertuğrul Gazi, annesi Hayme Ana ve kardeşi Dündar’la birlikte İç Anadolu’ya uzanan göç yolundaydılar.
Ertuğrul Gazi, doru küheylanın üzerinde kafilenin en önünde ilerliyor, arkasından dünyalık adına denkleştirebildikleri bütün mallarını birkaç at üzerinde toplamayı başarabilmiş olan Kayı Aşireti geliyordu.
Türkmenlerin ağır bir ritimle devam ettirdikleri bu gelişin içinde, yüzleri acısından çizgili anneler, yumuk elli bebekler, yaban çiçeği kokulu saz benizli kızlar, yerinde duramayan afacan oğlanlar, ak saçlı ihtiyarlar, şahin bakışlı alpler vardı.
Göç kafilesini taşıyan at arabalarının tekerleklerinin her gıcırdayarak dönüşünde, bu renkli kafile, biraz daha yorgun ama biraz daha umut devşirerek ağır ağır ilerlemeye devam ediyordu. Kayılar, bu ilerleyişin her salınışında bereketli toprakların çağrısını işitiyor, gelecek fetihlerin muştusunu yüreklerinde hissediyorlardı.

Ertuğrul Gazi ve Yiğit Akıncıları / Osmanlı Kuruluş Dizisi 1 PDF İndirme Alanı

Ertuğrul Gazi ve Yiğit Akıncıları / Osmanlı Kuruluş Dizisi 1 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Ertuğrul Gazi ve Yiğit Akıncıları / Osmanlı Kuruluş Dizisi 1 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.