En Doğru Anlatımla Çocuk ve Ergen Psikolojisi PDF İndir

En Doğru Anlatımla Çocuk ve Ergen Psikolojisi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. En Doğru Anlatımla Çocuk ve Ergen Psikolojisi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

En Doğru Anlatımla Çocuk ve Ergen Psikolojisi PDF Kitap Bilgisi

Dünya bir bahçe ve o bahçenin tek çiçekleri onlar, çocuklar… Onlar öyle bir bereket ki hepsi farklı renkte bir şaheser, hepsi farklı kokuda bir melek. Atılan her adımda, alınan her nefeste ve kırpılan her gözde geleceğe geliyoruz dediğimiz birer vekil. Aslında hayata dair attığımız adımlarımız onlar, çocuklar… Sonsuza ulaşmanın tek yolu, nesli devam ettirmenin tek çaresi, adlarımızın anılmasını sağlamasının en önemli gereği onlar, çocuklar… Onlar çocukta bizler neyiz peki? Bizler kimiz? Ebeveynler kimler? Çocukların ruhunu kirleten asalaklar mıyız? Onların hayatını boşluk, kayıp haline getiren şiddetli şimşekler miyiz? Kayıp ruhlu çocukların anası mıyız babası mıyız? “Ne kendisine ne de topluma bir faydası var” diye eleştirdiğimiz insanlar haline getireceğimiz o çocukların mühendisleri kim? O şuursuz büyükler, bizler miyiz? “Tek bir tokattan ne olacak canım, haketti o da!” diye kendi kendinİ savunan sözde masum özde akıllı günahkarlar mıyız?
Evet; sen de çocuktun. Unuttun mu yoksa? Gözlerin fıldır fıldır dönerdi her şeyin ve de herkesin üzerinde… Ne yapsam diye bakar dururdun o her şeye ve herkese.
Nasıl yapsam da ona dokunsam? Nasıl yapsam da onunla konuşsam? Nasıl yapsam da onunla oynasam?
Nasıl yapsam da onu gizli gizli yesem? Nasıl yapsam da onun hepsini içsem de bitirsem? Hep bu sorular vardı aklında daha filizken, daha bilinçlenmemişken ağabeyin ya da ablan kadar. Hep bu şekilde düşünürdün o taptaze aklınla oyunlar oynarken, sağa sola laf yetiştirirken ya da aşağı koşarken sokaklarda, yukarı bakarken kucaklarda… Ağacın tepesinden zor alıyorlardı belki de seni. Yemek yerken anneni deli ediyordun da nasıl unuttun? Çığlık çığlığa, nefes nefese idin sırf o kırmızı, minik, elmaşekeri için… Lunaparklar senin olmalıydı ya da sen lunaparkların… İşte, böyle hayat… Sen de çocuktun ve unuttun o çocukluk günlerini, o çocuk olduğun zamanları. O zamanlar seni anlamıyorlardı. Şimdi de sen anlamıyorsun kimilerini. O kimiler de genelde çocuklar… Bir zamanlar sen onlardın ve şimdi onlar sen. Onları anlayabilmenin en güzel yolu da bir zamanlar kendinin de çocuk olduğunu hatırlamak. Haydi, bu kitapla o günlerini hatırla, öğren şu çocuk psikolojisini… Eğleneceksin hem de çok. Biraz da olsa çocukların o renkli dünyasını hatırla

En Doğru Anlatımla Çocuk ve Ergen Psikolojisi PDF İndirme Alanı

En Doğru Anlatımla Çocuk ve Ergen Psikolojisi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
En Doğru Anlatımla Çocuk ve Ergen Psikolojisi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.