Einstein ve Tanrı PDF İndir

Einstein ve Tanrı kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Einstein ve Tanrı kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Einstein ve Tanrı PDF Kitap Bilgisi

Son zamanların en etkili bilim insanlarından biri olan Albert Einstein’ın bilim, din, özgürlük ve ahlâk üzerine görüşlerinin arka planında Tanrı’ya ve evrene yönelik merak duygusu yatmaktadır. Bu duygu onun düşünce dünyasında, kozmik düzene içkin olan mistik güzelliği deneyimleme arzusu uyandırır. Bu deneyim, onun tasavvur ettiği Tanrı’nın düşüncelerine yakın olmak ve hakikate ulaşmak ile eş değerdir:
 
Dışarıda biz insanlardan bağımsız olarak ve bizden önce var olan sonsuz, mükemmel, kısmen de olsa düşüncemiz ve deneyimimiz ile erişilebilir bir bulmaca gibi bu koca dünya vardı. Bu dünya üzerinde tefekkür etmek bir kurtuluş gibi görünüyordu. Çok geçmeden fark ettim ki saygı ve hayranlık duymayı öğrendiğim birçok kimse, kendini ona adamakla, onda içsel bir özgürlük ve güvenlik bulmuştu. Bu oldukça kişisel olan dünyanın ihtimaller dâhilindeki zihinsel kavranışı, yarı bilinçli yarı bilinçsiz, en yüksek amaç olarak gözlerimin önünden geçti… Bu cennete giden yol, dinî cennetin yolu kadar rahat ve çekici olmasa da güvenilirliğini kanıtlamıştı. Ve ben hiçbir zaman bu yolu seçtiğime pişman olmadım…
Albert Einstein

Einstein ve Tanrı PDF İndirme Alanı

Einstein ve Tanrı Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Einstein ve Tanrı Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.