Eğitime Dair PDF İndir

Eğitime Dair kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Eğitime Dair kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Eğitime Dair PDF Kitap Bilgisi

“Eline aldığı kumandayla herkesi, her şeyi kumanda eden ileri kuşak, şimdilerde hayatı dokunmatik ekran modunda yaşamaktadır. Tek dokunuşla her şeyi değiştirme uğraşındadır. İstemediği, beğenmediği şeyleri ekranı kaydırarak değiştirebildiği için, hayat yolculuğunda istemediği şeylerle karşılaştığında, ebeveyninin hayatını kaydırarak hedefe ulaşmaktadır.”

“Yüksek dozda sevgi, yüksek dozda ilgi, yüksek dozda koruyuculuk içeren ebeveynlerden kopardıkları ayrıcalıkları öğretmeninden de bekleyen çocuklar, beklentisi gerçekleşmezse psikolojileri bozulmaktadır. Psikolojisi bozuk çocuklar, Türk millî eğitiminin de psikolojisini bozmaktadır.”

“Acıdır ki günümüz öğretmenleri, öğrenciliklerinde öğretmenlerinden gördükleri baskıyı, öğretmenliklerinde de velilerden görmektedir.”

“Gelinen son noktada, eğitimcilerin “fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller” yetiştirme kaygısı erozyona uğramıştır. Annesi hür, babası hür, yakın çevresi hür, kendisi hür nesillerden korunma kaygısına dönüşmüştür.”

“Değerlerimiz, değerlilerimiz olmadığı sürece, akademik bilgilerle dolu, donuk, yarı robot çocuklar yetişecektir. Bu çocuklar, anne babasını bile, örseleyen, küçümseyen, onları yetersiz bakiyeli kredi kartı gibi gören, yenilmesi zor canavarlara dönüşecektir.”

“Unutulamamalıdır ki, küçük mutfaklarda, kıt imkânlarla bazı eksiklere rağmen, güzel yemekler pişirilebilir. Fakat kirli tencerede temiz yemekler pişiremezsiniz.”

Eğitime Dair PDF İndirme Alanı

Eğitime Dair Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Eğitime Dair Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.