Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:28 Güz 2021 PDF İndir

Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:28 Güz 2021 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:28 Güz 2021 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:28 Güz 2021 PDF Kitap Bilgisi

Edebiyatımıza onca roman, öykü, oyun hediye edip 5 Mayıs’ta aramızdan ayrılmıştı Emine Işınsu. Türk edebiyatının güçlü kalemi, yazar Emine Işınsu Edebice güz sayısının dosya konusu. Edebice dergisi Genel Yayın Yönetmeni Yaşar Vural sunuş bölümünde şunları söylüyor:
“Emine Işınsu’nun ‘güzel kelimeleri’ dimağlarımızda, gönüllerimizde var olduğumuz müddetçe yaşamaya devam edecek. Belki daha söyleyecek çok ‘güzel kelimesi’ vardı ama söyledikleri onları okuma bahtiyarlığına erenler için de kâfidir! Emine Işınsu’yu 5 Mayıs’ta kaybetmiştik. Işınsu dosyası vefatını takip eden yaz sayımızda yer alsa daha güzel olurdu belki ama yaz sayımızda Yunus Emre dosyası planlanıp hazırlıklar ona göre yapıldığı için rahmetli yazarımız için ancak bu sayımızda dosya hazırlayabildik.”
Işınsu dosyasında yazısı yer alan isimler şöyle: Muhammet Erdevir, Yücel Öztürk, İsmail Kılınç, Ersin Bayram, Naci Yengin, Hasan Kallimci, Şeyma Büyükkavas Kuran, Ayşen Yıldırım, Funda Bayram, İbrahim Ay, Cengizhan Orakçı, Yunus Emre Uyar ve Hakkı Suat Yılmazer.
Edebice Güz sayısında dosya dışında şiirleriyle Muhammet Durmuş, Özkan Kaya, Aras Altunbey, Ercan Sağlam, Rıdvan Yıldız; Soner Oğuz, Erhan Şibik, Lavinya Öz, Mehmet Toygar Özdemir, Recep Turan, Hatice Kübra Alakuş ve Abdullah Aydın öyküleriyle; Halistin Kukul, Ahmet Şahin, Halit Selim Dönmez ve Engin Balcı da deneme ve kitap eleştiri yazılarıyla bu sayıda yerlerini aldılar.
Edebice Öykü Editörü Numan Altuğ Öksüz’ün yazar Muhammet Erdevir ile yaptığı söyleşiyi de bu sayıda bulacaksınız.
Güz sayısının kapak çizimi Nuriddin Çelenk’e ait. Çağrı Cebeci’nin karikatürü de derginin vazgeçilmezleri arasında…
 

Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:28 Güz 2021 PDF İndirme Alanı

Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:28 Güz 2021 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Edebice Fikir Sanat Edebiyat Dergisi Sayı:28 Güz 2021 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.