Doğu Batı Kıskacında Aile ve Kadın PDF İndir

Doğu Batı Kıskacında Aile ve Kadın kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Doğu Batı Kıskacında Aile ve Kadın kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Doğu Batı Kıskacında Aile ve Kadın PDF Kitap Bilgisi

Kadın erkekğin ilavesi değil, Kendine özgü fıtratları vardır. İslam’ın kadını hiçliğe, önemsizliğe yarım bir şahsa indirgediği, Batılıların rüzgârına kapılmış feministlerce çokça ileri sürülmüştür! Hiçbir şey hakikate bu iddiadan daha uzak değildir. Konunun gerçeği şu ki, kadının ağırlıklı olarak aile eksenli bir sosyal sistemdeki bağımsızlığında ısrar eden yegâne dünya dini İslamiyet’tir.
 
Kadınlara hürmet, Kur’an’dan ve peygamberden alınan terbiye ile birlikte erkeklerde meleke haline gelmesi gereken ahlaki bir davranış olmalıdır. Çünkü kadın hem öz anne hem büyük annedir. Erkeğin bacısı, ananın babanın kız kardeşidir. Erkeğin eşi, çocuklarının validesi, hanımefendidir. Nihayet kadın erkeğin kızı, kerimesidir. Yani hem dinin emri hem tabiatın hükmü hem de içtimai nizamin kuvveti gereği kadınlara hürmet erkeklerin en büyük vazifesidir. Hz. Peygamber, “Kadınlara ancak rezil kimseler hakaret eder, ancak kerim kimseler de onlara saygı duyar hürmet eder.” (Ebu Davud, Ibn Mace) demiştir.

Doğu Batı Kıskacında Aile ve Kadın PDF İndirme Alanı

Doğu Batı Kıskacında Aile ve Kadın Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Doğu Batı Kıskacında Aile ve Kadın Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.