Dindarlık İle Demokratik Bilimsel ve Sanatsal Tutum Arasındaki İlişki PDF İndir

Dindarlık İle Demokratik Bilimsel ve Sanatsal Tutum Arasındaki İlişki kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Dindarlık İle Demokratik Bilimsel ve Sanatsal Tutum Arasındaki İlişki kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Dindarlık İle Demokratik Bilimsel ve Sanatsal Tutum Arasındaki İlişki PDF Kitap Bilgisi

Din, doğumundan ölümüne kadar insanı ve insan hayatını hemen hemen her alanda derinden etkileyen en temel olgudur. Bireylerin herhangi bir olay, durum, kişi, nesne ya da gerçeklik karşısındaki duygu, düşünce ve davranışlarını organize eden zihinsel altyapıları oluşturan tutumların da dinden ve dinin bireysel yaşantı boyutunu ifade eden dindarlıktan etkilenmeleri kaçınılmazdır. Bu etkinin düzeyi, bireylerin dindarlık düzeyleriyle orantılı olarak olumlu ya da olumsuz yönde bir seyir izler.
Günümüzde demokratik, bilimsel ve sanatsal değerler de bireysel ve toplumsal yaşamda önemli yer tutan günlük yaşamın ayrılmaz birer parçası haline gelmiş olan unsurlardır. Dolayısıyla bu değerlere yönelik tutumların da din ve dindarlıktan etkilenmeleri kaçınılmazdır.
Yükseköğrenim mezunu bireyler üzerinde yapılan bu çalışmada, katılımcılara ait demografik değişkenler yanında, dindarlık düzeylerinin demokratik, bilimsel ve sanatsal tutumlarına etki düzeyi ve yönü incelenmiş, elde edilen veriler tablolaştırılmış ve yorumlanmıştır.

Dindarlık İle Demokratik Bilimsel ve Sanatsal Tutum Arasındaki İlişki PDF İndirme Alanı

Dindarlık İle Demokratik Bilimsel ve Sanatsal Tutum Arasındaki İlişki Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Dindarlık İle Demokratik Bilimsel ve Sanatsal Tutum Arasındaki İlişki Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.