Din ve Aile & Psikolojik Bir Değerlendirme PDF İndir

Din ve Aile & Psikolojik Bir Değerlendirme kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Din ve Aile & Psikolojik Bir Değerlendirme kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Din ve Aile & Psikolojik Bir Değerlendirme PDF Kitap Bilgisi

21. yüzyıl, insanların yaşamlarında daha derin anlamların arayışında oldukları bir çağdır. Giblin (1996), bu yüzyılı “anlama, değerlere ve aşkınlığa dair toplumsal açlık çağı” olarak nitelendirmektedir. Psikologlar ve araştırmacılar açısından bu toplumsal eğilimi incelemenin, dindarlığa ilişkin dinamikleri bireysel terapi, aile ve evlilik danışmanlığı çalışmalarında yararlanılabilecek bir kaynak olarak ele almanın etik bir zorunluluk olduğu yadsınamaz bir gerçektir. Elinizdeki kitap din ve dindarlık olgularına ilişkin dinamiklerin aile işleyişine olan etkilerine “ödüller ve bedeller” bağlamında odaklanan, nitel yöntemle yapılandırılmış bilimsel bir araştırmayı içermektedir. Sosyoloji, psikoloji, antropoloji, felsefe ve dilbilim gibi sağlam kuramsal kaynaklara sahip olan nitel araştırma yöntemlerinin ortak amacı insan davranışını içinde bulunduğu bağlam dahilinde ve çok yönlü olarak anlamaya çalışmaktır. Bu araştırma, karmaşık ve çok boyutlu bir yapıya sahip olan din olgusunun aile yasamı üzerindeki yansımalarının kapsamlı olarak incelenmesi bakımından, insan merkezli disiplinlerde çalışan araştırmacılar ve ruh sağlığı profesyonelleri için farklı bakış açıları sunacaktır.

Din ve Aile & Psikolojik Bir Değerlendirme PDF İndirme Alanı

Din ve Aile & Psikolojik Bir Değerlendirme Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Din ve Aile & Psikolojik Bir Değerlendirme Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.