Dijital Kültür Ortamında Bilgi Hizmetleri ve Kütüphaneciler PDF İndir

Dijital Kültür Ortamında Bilgi Hizmetleri ve Kütüphaneciler kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Dijital Kültür Ortamında Bilgi Hizmetleri ve Kütüphaneciler kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Dijital Kültür Ortamında Bilgi Hizmetleri ve Kütüphaneciler PDF Kitap Bilgisi

Kültür olgusu, tarih boyunca önce sözle sonra yazıyla varlık bulmuşken, günümüzde içinde hem söz (ses), hem yazı, hem görüntü, hem de başka unsurları barındıran bambaşka bir alana, dijital ortama taşınmıştır. Bugün, yaşayışımız, düşünüşümüz, eylemlerimiz, kısaca yaşam tarzımız, bilgi teknolojilerinin etkisiyle şekillenmekte ve dijital kültür olarak ifade ettiğimiz kavramı oluşturmaktadır. Dijital kültür toplumun bütün katmanlarını ve birçok meslek kolunu etkilemiş, sosyal ve ekonomik hayatta büyük değişim ve dönüşüm süreçleri başlatmıştır. Bu süreçler, geleneksel kütüphanecilik hizmetlerinin günümüz bilgi arama davranışlarına hitap edebilirliğinin yeniden değerlendirilmesini gerektirmektedir. Dijital dünyaya sonradan adapte olmuş insanların ihtiyaçlarına cevap vermekte bile zaman zaman zorlanan bilgi ve belge merkezlerinin, dijital çağda doğmuş büyümüş nesiller için yeni sistem ve hizmetler geliştirmesi gereği ortadadır. Bu bağlamda, bilgi hizmeti veren personelin dijital çağ insanı ile aynı dili konuşup konuşamadığı, yeni nesil ihtiyaçlara cevap verip veremediği de sorgulanmalıdır. Bu kitapta, dijital kültür ile bilgi ve belge yönetimi ilişkisi irdelenmekte; dijital kültürün bilgi hizmetlerine yansımaları, kütüphanelerin örgüt yapısı, temel unsurları, teknik hizmetler ve kullanıcı hizmetleri bakımından ele alınmaktadır. Ayrıca, İstanbul’daki üniversite kütüphanelerinin verdikleri hizmete dair bir envanter sunulmakta ve kütüphane çalışanlarının dijital kültüre ilişkin sosyal ve meslekî tutumlarını ortaya çıkarmak amacıyla yapılan insan odaklı bir araştırmanın verileri paylaşılmaktadır.

Dijital Kültür Ortamında Bilgi Hizmetleri ve Kütüphaneciler PDF İndirme Alanı

Dijital Kültür Ortamında Bilgi Hizmetleri ve Kütüphaneciler Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Dijital Kültür Ortamında Bilgi Hizmetleri ve Kütüphaneciler Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.