Dhammapada: Buda'nın Bilgelik Yolu PDF İndir

Dhammapada: Buda'nın Bilgelik Yolu kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Dhammapada: Buda'nın Bilgelik Yolu kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Dhammapada: Buda'nın Bilgelik Yolu PDF Kitap Bilgisi

“…Dhammapada, Theravada Budizminin kutsal metinleri olan Pali Tipitaka’daki en iyi bilinen ve en çok saygı duyulan metindir. Eser, Sutta Pitaka’nın Khuddaka Nikaya’sında (“Küçük Koleksiyon”) yer almaktadır, ancak popülaritesi onu kutsal metinlerde kapladığı tek nişin çok üzerine, bir dünya dini klasiği saflarına yükseltmiştir. Eski Pali dilinde bestelenen bu ince dizeler antolojisi, kapakları arasında Pali Canon’un kırk küsur cildinde ayrıntılı olarak işlenmiş tüm temel ilkeleri içeren Buda’nın öğretisinin mükemmel bir özetini oluşturur. Theravada Budist geleneğine göre, Dhammapada’daki her ayet, başlangıçta belirli bir olaya yanıt olarak Buda tarafından söylendi. Bunların açıklamaları, ayetlerin tefsiri ile birlikte, büyük alim Bhadantacariya Buddhaghosa tarafından MS beşinci yüzyılda çok eski zamanlara dayanan bir temel veya malzeme temelinde derlenen eserin klasik yorumunda korunur. Bununla birlikte, ayetlerin içeriği, kökenlerinin sınırlı ve özel koşullarını aşarak, çağlar boyunca hayatın tüm farklı durumlarında çeşitli insan türlerine ulaşır…”

Dhammapada: Buda'nın Bilgelik Yolu PDF İndirme Alanı

Dhammapada: Buda'nın Bilgelik Yolu Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Dhammapada: Buda'nın Bilgelik Yolu Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.