Delailü'l Hayrat ve Tercümesi PDF İndir

Delailü'l Hayrat ve Tercümesi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Delailü'l Hayrat ve Tercümesi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Delailü'l Hayrat ve Tercümesi PDF Kitap Bilgisi

Türkler arasında daha çok Delail-i Hayrat, Delail-i Şerif ve Delail diye bilinen risalenin tam adı Delailü’l-hayrat ve şevariku’l-envar fi zikri’s-salati ale’n-nebiyyil-muhtar’dır. Süleyman el-Cezüli (k.s.), hadis kitaplarında bilinen salavat ile ulema-i kiramın ve meşayıhın dillerinden düşürmedikleri salavat-ı şerifeleri toplamıştır. Bu salavat-ı şerifeleri sırf tarikat mensupları değil, bir tarikata mensup olmayan müslümanlar dahi bunun faziletine inanarak düzenli bir biçimde okumuşlardır. Kitabın önsözünde bu salavat-ı belli zamanlarda düzenli bir şekilde okuyanların çok sevap kazanacakları, Hz. Peygamber’in şefaatine nail olacakları, günahlarının affedileceği, kötü huyları terk edip iyi huylar edinecekleri belirtilmiştir.

Delailü'l Hayrat ve Tercümesi PDF İndirme Alanı

Delailü'l Hayrat ve Tercümesi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Delailü'l Hayrat ve Tercümesi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.