Cinsiyetler Arası Toplumsal İlişkiler ve Kesişimsellik PDF İndir

Cinsiyetler Arası Toplumsal İlişkiler ve Kesişimsellik kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Cinsiyetler Arası Toplumsal İlişkiler ve Kesişimsellik kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır.. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Cinsiyetler Arası Toplumsal İlişkiler ve Kesişimsellik PDF Kitap Bilgisi

Elinizdeki kitap, çalışmalarının odağına “cinsiyetler arası toplumsal ilişkiler” kavramını alan bir grup feminist akademisyen ve aktivistin 2000 yılından bu yana kaleme almış olduğu çeşitli yazılardan oluşuyor. Cinsiyetler arası toplumsal ilişkiler ekolü, sınıf, cinsiyet ve ırk egemenliklerine aynı biçimde yaklaşır ve üçünü de emek, el koyma, sömürü terimleriyle açıklar. Bu üç egemenlik biçiminin birbiriyle eklemlenmesini eştözlülük, aynı tözden oluş kavramıyla açıklar bu yazarlar. Bu kavramdan anlaşılması gereken, esas olarak, somut duruma göre iki ya da üç farklı toplumsal ilişkinin birlikte etkimesi, birbirinde gerçekleşmesidir.

Cinsiyet, sınıf ve “ırk” egemenliklerini eşdeğerli, aralarında hiçbir hiyerarşi olmayan sömürü ve ezme-ezilme ilişkileri olarak ele alan ve tahlillerinde yeri geldiğinde bu ilişkilerin tümünü birden işin içine dahil edip yeri geldiğinde sadece cinsiyetler arası toplumsal ilişkilere odaklanan bu yaklaşım, sermaye indirgemeciliğine düşmeyen bir anti-kapitalist feminizm olma özelliğiyle son derece ufuk açıcı bir yaklaşım sunuyor bize.

Türkiye’de pek tanınmayan bu akımın yazılarından belli başlı örekleri bir arada sunan bu kitap Türkiyedeki feminist literatüre önemli bir katkı niteliğinde.

KATKILAR: Colette Guillaumin, Christine Delphy, Xavier Duneza, Danièle Kergoat, Paola Tabet, Elsa Galerand, Danielle Juteau, Jules Falquet
 

Cinsiyetler Arası Toplumsal İlişkiler ve Kesişimsellik PDF İndirme Alanı

Cinsiyetler Arası Toplumsal İlişkiler ve Kesişimsellik Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Cinsiyetler Arası Toplumsal İlişkiler ve Kesişimsellik Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Marksizm ve Hukuk PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.