Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:101 Şubat 2024 PDF İndir

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:101 Şubat 2024 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:101 Şubat 2024 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:101 Şubat 2024 PDF Kitap Bilgisi

“Yahuda benzerini İsa’ya yapmıştı. Aynı neden.”
 
‘Osmanlı Barışı’ yıkıldıktan sonra dünyamız adım adım rezil bir yer hâline geldi. Bu rezillik, şahitlik edenin de kötülükten pay aldığı bir düzen üstelik. Elini uzatmamanın temiz kalmaya yetmediği bir kirlilik. Epeydir, mantığın, haklılığın, konuşmanın hatta tartışmanın bile anlam ifade etmediği bir yerdeyiz. İlerleyen şey sadece zaman,
değişen şey sadece takvimler. İnsan ilerlemiyor. Firavunlar çağındaki barbarlığın ve anlamsızlığın aynısı şu an başımızda. Kölelik kaldırıldı mı gerçekten?
 
Dünyadaki uzun yolculuğumuz boyunca gelişen ve en son Resul-i Ekrem’in dünyaya gelişiyle tamamlanan yüksek insani özelliklerin hiçbirinin hiçbir işe yaramadığı ve sadece güçlü olmanın haklı olmak için yeterli kabul edildiği bir çılgınlık çağı bu. Başını İngilizlerin çektiği bu kirli düzen, merhum hocamız Teoman Duralı’nın “İngiliz-Yahudi Medeniyeti” dediği düzen işte. Amerikalı barbarlar bu düzenin kirli bir makinası sadece. Tehlikeli olan aklı ve o akıl İngiliz-Yahudi aklı.
 
Bugün Gazze’de görmek zorunda kaldığımız soykırımın sebebi de o akıl, Hindistan’da durmaksızın süren Müslüman avının sebebi de… Dünyanın süper güçlerinden Çin’de Müslümanların biteviye köleleştirilmesinde de o akıl devrede. Hikâye bu kadar da değil; İran’ın Pakistan’ı bombalamasının arkasındaki akıl da aynı. Asya’da aynı soydan iki Türk devletinin birbirine düşman olmasının arkasındaki Rus elinin arkasında da aynı akıl… Farklı coğrafyalar, farklı dinler, farklı kültürler. Değişmiyor, köleleştirilemeyen herkese karşı çalışan bir makine bu. Son –gerçek insan, bütün anlamlarıyla yok edilinceye kadar sürecek bir av bu.
 
Tüm küreyi kavuran başımızdaki belanın köklerini anlamakta zorluk çekiyoruz, bunu kabul edelim. Tüm dünyada bir merkezden düğmeye basılmışçasına aynı yerden hareket eden LGBT ve diğer harflerden oluşan organize kötülük de bu akıl tarafından başımıza musallat edildi. Amaçları aynı: Bildiğimiz insanı yok edip, yerine üretilmiş fabrik bir insan inşa etmek. Yeryüzünde anlam taşıyan herhangi bir şey kalmayıncaya kadar sürecek bir savaştayız. Bildiğimiz ‘insan’ı, bildiğimiz insan olarak tahkim eden her şeyi yok edecekler; aileyi, arkadaşlığı, dostluğu, aşkı, sevmeyi ve sevilmeyi… Bildiğimiz ve sevdiğimiz her şeyi kirli, karanlık ve çarpık yeni kavramlarla yok etmek istiyorlar.
 
Bilerek ve itiraz ederek bu cehennemden çıkarabiliriz ancak.
 
Biliyoruz, Gazze’yi bombalayanlar ile o rengârenk bayrağın arkasında aynı karanlık var. Doğu Türkistan’da Türk avına çıkanlarla İrlanda’da Katolik avlayanlar aynı el. Ve İdlib’de Müslüman öldürenler ile o rengârenk bayrağın arkasında bile aynı karanlık var.
 
Yeryüzünde bulunmamızın anlamına uygun olarak tekrar edip deriz ki: Bu, özgür ve onurlu insanlar ile diğerleri arasındaki bir hikâyedir.

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:101 Şubat 2024 PDF İndirme Alanı

Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:101 Şubat 2024 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Cins Aylık Kültür Dergisi Sayı:101 Şubat 2024 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.