Ceride 6 Aylık Araştırma Dergisi Cilt 1 Sayı 1 Haziran 2023 PDF İndir

Ceride 6 Aylık Araştırma Dergisi Cilt 1 Sayı 1 Haziran 2023 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Ceride 6 Aylık Araştırma Dergisi Cilt 1 Sayı 1 Haziran 2023 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Ceride 6 Aylık Araştırma Dergisi Cilt 1 Sayı 1 Haziran 2023 PDF Kitap Bilgisi

Ceride: Ben-Anlatıları Araştırmaları Dergisi dünyanın ben-anlatıları çalışmalarına adanmış ilk dergisidir. Derginin kapsamı, dilimizde “ben-anlatıları”, “özyaşamsal öyküler” ve “birinci ağızdan anlatılar” (İngilizcede, “ego-documents” ve “self-narratives”) kavramları ile karşılanan günlük, hatırat, otobiyografi, özel mektup türünden eserlerin oluşturduğu kaynak bütünüdür. Dergi, uluslararası yayın standartlarına uygun, özgün, alanında öncü ve üstün kalitede çalışmalar yayınlayarak bilim camiasına katkı sunmayı amaçlar. Ceride, temel olarak bir tarih araştırmaları dergisidir ve öncelikli olarak tarihsel perspektiften yazılan makaleleri değerlendirir; bununla beraber disiplinlerarası bir yaklaşım benimser ve ben-anlatılarına sosyal ve beşeri bilimler dallarından getirilecek perspektifleri teşvik eder.

Dergide, tarihsel aralık veya coğrafi sınırlar gözetilmeden ben-anlatıları üzerine Türkçe ve İngilizce dillerinde yazılmış özgün makalelere yer verilir. Ceride, orijinal araştırma makaleleri ve çeviri makalelerin yanısıra belge neşri, araştırma notları, kitap tanıtımları ve toplantı raporları da yayınlayan uluslararası hakemli bir dergidir. Dergi, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda iki sayı yayınlanır.

Ceride 6 Aylık Araştırma Dergisi Cilt 1 Sayı 1 Haziran 2023 PDF İndirme Alanı

Ceride 6 Aylık Araştırma Dergisi Cilt 1 Sayı 1 Haziran 2023 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Ceride 6 Aylık Araştırma Dergisi Cilt 1 Sayı 1 Haziran 2023 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.