Cengiz Han’dan Timur’a Moğol Tarihi PDF İndir

Cengiz Han’dan Timur’a Moğol Tarihi kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Cengiz Han’dan Timur’a Moğol Tarihi kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Cengiz Han’dan Timur’a Moğol Tarihi PDF Kitap Bilgisi

Moğollar kendilerine dair yazılı birşeyler bırakmamışlardır. Kendileri hakkındaki bilgiler ise genellikle Rusya, Polonya ve Macar tarihlerinden alınmaktadır. XIII. yüzyılda Moğolistan’ı dolaşan seyyahların kaleme aldıkları eserlerinde de Moğolların adetlerine dair açıklama ve ayrıntılara tesadüf edilmektedir. Moğollara dair en değerli bilgileri, Arap ve İran tarihçileri vermektedir. Bu hususta elde Arapça ve Farsça yazılmış çok sayıda el yazması tarih kitabı bulunmaktadır. Bu eser, XIII. Asrın Başlarında Orta Asya’da Türkler, Tatarlar ve Moğollar,Cengiz Han’ın Ortaya Çıkışı, İlk Faaliyetleri ve Moğol İmparatorluğuna Giden Süreç, Cengiz Han’ın Çin’i İstilası,Moğolların Karahıtay Topraklarını İstilası ve Küçlük Han İdaresinin Ortadan Kaldırılması, Harezm İmparatorluğu ve Türkistanda Harezmlilerle Moğolların Savaşı, Harezm İmparatorluğu Üzerine Cengiz Han’ın Yürümesi, Harzemşahlar Devletinin Yıkılması ve Moğolların Harezm’i Tahripleri, Moğol İstilasının Asya Dışına Taşması ve Kıpçak İlinin İstilası,Tangut Krallığının Yıkılması, Cengiz Han’ın Son Seferi ve Ölümü, Moğolların Avrupa’da Hakimiyet Kurma Çabaları,Güyük Han, Kubilay Han, Kubilay Döneminde Moğol İmparatorluğu ve Bu İmparatorluğun İdari, Sosyal ve Ekonomik Yapısı, Timur ve Halefleri,Babür Han ve Halefleri Cengiz’in Soy Ağacı… gibi konuları ayrıntılı bir şekilde ele alarak,Moğol tarihinin kapsamlı bir incelmesini yapmaktadır.

Cengiz Han’dan Timur’a Moğol Tarihi PDF İndirme Alanı

Cengiz Han’dan Timur’a Moğol Tarihi Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Cengiz Han’dan Timur’a Moğol Tarihi Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.