Çağın Baharı Bediüzzaman PDF İndir

Çağın Baharı Bediüzzaman kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Çağın Baharı Bediüzzaman kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Çağın Baharı Bediüzzaman PDF Kitap Bilgisi

ÇAĞIN BAHARI
B E D İ Ü Z Z A M A N

Bediüzzaman zorlu bir zamanda dünyaya gelmişti. Çağ manevi bir kışın ortasındaydı. Özelde Osmanlı ve İslam coğrafyası, genelde dünya manevi bir buhran geçiriyordu. Tarihin seyrini değiştirecek kanlı savaşlar oluyordu. İnsanlar vahşileştikçe vahşileşiyor, her geçen gün birbirine karşı soğuyordu. İnsan kendinden geçiyor, insanlık dünyadan göç ediyordu. Buhran içindeki çağ baharını, Said’ini, yani İkinci Asr-ı Saadetini arıyordu.
İşte o günlerde Said Nursi Şarkın yalçın dağlarında bir güneş gibi doğmuştu. Çağı ısıtıp, yüreklerdeki buzları eritip gönüllere bahar getirecek Nurlu eserleri yazmak için yeryüzü sahnesine inmişti. Dağlardaki bahar havasını insanlığa taşımak için kalemi eline almıştı. Ağaçlara, çiçeklere, böceklere, en çok da nur yüzlü Barlalılara baka baka Risaleler yazmaya başlamıştı. Kış ortasında çağ yangınına tutulmuş nesilleri sonsuz bir baharla müjdeleyip kürsüsüne çağırmıştı.
“Acele ettim, kışta geldim; sizler cennetasa bir baharda geleceksiniz. Şimdi ekilen nur tohumları, zemininizde çiçek açacaktır. Biz, hizmetimizin ücreti olarak sizden şunu bekliyoruz ki: Mazi kıt’asına geçmek için geldiğiniz vakit, mezarımıza uğrayınız; o bahar hediyelerinden birkaç tanesini medresemin mezar taşı denilen ve kemiklerimizi misafir eden ve Horhor toprağının kapıcısı olan kalenin başına takınız…”
Ey Üstadım, müjdeler olsun! Nurlu eserlerin dünyanın dört bir yanına bahar getirdi. Örselenmiş ruhlara can geldi. İnsanlık seninle tekrar dirildi…

Çağın Baharı Bediüzzaman PDF İndirme Alanı

Çağın Baharı Bediüzzaman Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Çağın Baharı Bediüzzaman Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitim Bölümleri İçin Özel Öğretim Yöntemleri I-II PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.