Bu Çağ Kasım-Aralık 2022 sayısı Sayı : 4 PDF İndir

Bu Çağ Kasım-Aralık 2022 sayısı Sayı : 4 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Bu Çağ Kasım-Aralık 2022 sayısı Sayı : 4 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Bu Çağ Kasım-Aralık 2022 sayısı Sayı : 4 PDF Kitap Bilgisi

II. Yeni, biçimsel ve dilsel pratiğinden daha çok bir tavırdır, yenilikçi bir tavır olarak önemlidir ve bu yönüyle ele alınmalıdır. Yani II. Yeni’ye pratiğini göz önünde tutarak değil, ama yaklaşımını göz önüne alarak yaklaşılmalıdır. II. Yeni, ancak II. Yeni’nin tavrıyla aşılabilecek bir şiir, dışına çıkılabilecek bir şiirsel zindandır.
 
Peki, bu nasıl yapılabilir? Bu, ancak II. Yeni’nin pratiğine teslim olmamakla, daha doğrusu bu pratiğin içselleştirilip aşılmasıyla mümkün olabilir. II. Yeni özümsenip dışkılanacaktır; safrası atılacaktır. II. Yeni daha çok dilsel bir mücadeledir, anlamı dilde açtığı yarıklarda, sentaksın yarılmasında, imgenin özgürleştirilmesinde bulmuştur. Yani, ağırlıklı olarak dil düzeyinde bir girişimdir. Yapılacak olan ise dilin de berisine gitmek, dilin henüz oluşmadığı bölgeye inmektir. İnmektir diyorum, çünkü bu bölge derindedir, coğrafyada değil. Coğrafi değil, madensel bir girişim olmalıdır bu, ki II. Yeni aritmetikseldir (cebirsel), evet ondan önceki şiirimiz geometriktir: şöyle, önce geometrik şiir, sonra aritmetiksel şiir geldi; şimdi ise kimyasal bir şiire ihtiyaç var. Kimyasal şiir dili geçip aşmış, imgenin yapısına ve bileşimine yönelmiştir.

Bu Çağ Kasım-Aralık 2022 sayısı Sayı : 4 PDF İndirme Alanı

Bu Çağ Kasım-Aralık 2022 sayısı Sayı : 4 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Bu Çağ Kasım-Aralık 2022 sayısı Sayı : 4 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Efil Ekonomi Araştırmaları Dergisi; Cilt: 6 Sayı:3 PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.