Boşanma Kararı Kesinleşmeden Önce Eşlerden Birinin Ölmesi Halinde Sağ Kalan Eşin Mirasçılığı PDF İndir

Boşanma Kararı Kesinleşmeden Önce Eşlerden Birinin Ölmesi Halinde Sağ Kalan Eşin Mirasçılığı kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Boşanma Kararı Kesinleşmeden Önce Eşlerden Birinin Ölmesi Halinde Sağ Kalan Eşin Mirasçılığı kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Boşanma Kararı Kesinleşmeden Önce Eşlerden Birinin Ölmesi Halinde Sağ Kalan Eşin Mirasçılığı PDF Kitap Bilgisi

Evlilik birliği; ölüm, boşanma, evliliğin iptali, ölüm karinesi, gaiplik nedeniyle evlenmenin feshedilmesi gibi hallerde sona ermektedir. Bu sebeplerin doğurduğu hukuki sonuçlar ise birbirinden farklıdır. Örneğin; evlilik eşlerden birinin ölümü sebebiyle sona erdiğinde sağ kalan eş ölen eşe mirasçı olabilmekte iken boşanma kararının kesinleşmesi sebebiyle evlilik birliğinin sona ermesi halinde kişiler birbirine mirasçı olamamaktadır. Boşanma kararı henüz kesinleşmemişken eşlerden birinin ölmesi hayatın olağan akışı içerisinde gerçekleşebilecek bir durumdur. Bu durumda sağ kalan eşin kusurlu olma ihtimalinin değerlendirilmesi gerekir. Zira kusurlu olan sağ kalan eşin boşanma davası sırasında ölen eşin mirasçısı olması adalete duyulan güveni ve toplum vicdanını etkileyebilecek niteliktedir.

Çalışmamızda; boşanma davası sırasında eşlerden birinin ölmesi halinde uygulanacak hukuki düzenlemelerin ele alınması, uygulamada karmaşaya yol açan tartışmalı hususların analiz edilmesi ve çözüm önerisi sunulması amaçlanmıştır. Hukuki düzenlemelerdeki eksiklikler, uygulamada karşılaşılan sonuçlardan hareketle tamamlandığında menfaatler dengesinin sağlanması kolaylaşacak, toplumsal adalet sağlanacaktır.
Hukuk; yaşamın vazgeçilmez parçalarından biridir. Hukuk düzenine ve yargı erklerine güven duyulan bir toplumda gelişmişliğin üst düzeyde olacağı şüphesizdir. Toplumun hukuk sistemine duyduğu güven, adil yargı inancıyla perçinlenir. Birçoğumuz okuduğumuz kitapların, izlediğimiz filmlerin sonunda gerçeğin ortaya çıkmasını ve adaletin sağlanmasını isteriz. Hukuk sistemine ve hukukçulara güvenmek istememiz de bundandır. “Bir tek kişiye yapılan bir haksızlık, bütün topluma yapılan bir tehdittir.” der Montesquieu. Okuduğumuz kitaptaki, izlediğimiz filmdeki asıl kahraman olma endişesini doğuran bir tehdit…

Boşanma Kararı Kesinleşmeden Önce Eşlerden Birinin Ölmesi Halinde Sağ Kalan Eşin Mirasçılığı PDF İndirme Alanı

Boşanma Kararı Kesinleşmeden Önce Eşlerden Birinin Ölmesi Halinde Sağ Kalan Eşin Mirasçılığı Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Boşanma Kararı Kesinleşmeden Önce Eşlerden Birinin Ölmesi Halinde Sağ Kalan Eşin Mirasçılığı Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.