Bir Rus Ajanının Gözünden Plevne Hatıraları PDF İndir

Bir Rus Ajanının Gözünden Plevne Hatıraları kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Bir Rus Ajanının Gözünden Plevne Hatıraları kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Bir Rus Ajanının Gözünden Plevne Hatıraları PDF Kitap Bilgisi

Osmanlı İmparatorluğu vatandaşı olan Konstantin Nikolaev Favrikodorov Makedonya’nın Mirlika şehrinde doğmuş ve büyümüştür. O günlerde esen siyasi havanın etkisinde kalarak Kırım (1853-1856) ve Doksanüç Harplerine (1877-1878) Rus tarafında katılarak Osmanlı İmparatorluğuna karşı savaşmıştır. Kırım Harbinde I. Nikola’nın gönüllü Yunan lejyonunda sıradan bir asker olarak görev yapan Konstantin Favrikodorov Doksanüç Harbinde yaşının ilerlemesinden ötürü sıradan bir asker olmak yerine Rus ordusundaki daha farklı bir göreve talip oldu. Bu görev çok iyi bildiği Türkçe ve diğer Balkan dillerini Osmanlı İmparatorluğu aleyhine etkin kullanabileceği Rus casusluğu idi. Doksanüç Harbinde Rus casusu olarak görev yapan Konstantin Favrikodorov önce Tuna Cephesinin tamamında daha sonra savaş Plevne’de düğümlenince Rus karargâhı tarafından Plevne’ye gönderilerek sızması istenmiştir. Elinizdeki bu çalışma adı geçen Rus casusunun Tuna Cephesi ve Plevne’deki gözlemlerine dayanmaktadır. Bahse konu gözlemler sadece askeri casusluk tarihi açısından önemli olmayıp, aynı zamanda siyasi, ekonomik, sosyolojik açılardan da önem arz etmektedir. Bu çalışmada savaşın ve Osmanlı şehirlerinin farklı bir yüzünü karşı tarafın gözünden göreceksiniz.

Bir Rus Ajanının Gözünden Plevne Hatıraları PDF İndirme Alanı

Bir Rus Ajanının Gözünden Plevne Hatıraları Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Bir Rus Ajanının Gözünden Plevne Hatıraları Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.