Bir Afrikalı Gözünden Afrika PDF İndir

[ad_1]

Bir Afrikalı Gözünden Afrika kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Bir Afrikalı Gözünden Afrika kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Bir Afrikalı Gözünden Afrika PDF Kitap Bilgisi

1960’larda sömürgeciliğin sona ermesi, demokrasi ve ekonomik refaha sebep olacağı düşüncesiyle Asya ve Afrika kıtalarında umutlar uyandırmıştı. Bu yeni devletlerin liderleri, ülkelerinin zaten “Hareket halindeki” sanayileşme trenini yakalamasını sağlamaya kararlı bir şekilde çalışırcasına tutumları, halklarını baştan çıkarmıştı. Ne var ki, bağımsızlığına kavuştuktan 60 yıl sonra, Asya’nın yeni sanayileşmiş ülkelerinin aksine Sahra’nın güneyinde yer alan ülkelerin büyük çoğunluğu, beklenenlerden çok uzak, facia haline dönüşmesiyle beraber dünyanın ileri ekonomik kutuplarından dışlanmış olup ait olmadıkları bu yarışı yol kenarından izliyor durumundadır. Çeşitli ülkelerinin ekonomik çalkantıları, siyasi çıkmazlıklar, iç çatışmaları ve diğer talihsizlikleri sonucundaki ortaya çıkan kargaşa, Kıta’nın dış yardımına bağlı olmasına sebep oldu. Doğal kaynakları açısından zengin olmasıyla övünen bir kıtayı böyle bir hale getiren nedir? Nasıl oldu?
Faroukou Mintoiba, Afrika’nın yoksul ve az gelişmiş bir kıta olduğuna dair baskın anlatıya meydan okumayı ve birçok insan arasında Afrika hakkındaki yaygın fakat temelsiz ve yanıltıcı inançlarını sorgulatan bir perspektif sunar. Kitap, coğrafyasından çeşitli kültürlerine, sömürgecilik tarihinden güncel siyasi ve ekonomik duruma kadar geniş bir yelpazede konuları içermektedir. Kıtanın altını oyan gelişime çeşitli faktörün hem tarihi hem de güncel küresel olaylar tarafından nasıl şekillendirildiğini ilk elden anlatıyor. Özellikle, devam eden sömürgeciliğin güncellenmiş kavramı olan neokolonyalismin gayri meşru uygulamalarının kıtanın gelişimi üzerindeki etkilerini ve bazı ülkelerin durgunluğuna nasıl katkıda bulunduğunu ele alıyor.
Kişisel deneyimleri ve gözlemleriyle yazar ana akım medyada sıklıkla tasvir edilen klişelerin ötesinde, Afrika hakkında daha incelikli ve kapsamlı bir anlayış sunuyor. Bir Afrikalı gözünden Afrika, Kıta’nın şu an ki durumunu anlamak isteyenler için gerekli olup insanları ve kültürü hakkında daha derin bir anlayış kazandırmayı ve onlara yüzeyin ötesine bakmalarını sağlıyor.

[ad_2]

Bir Afrikalı Gözünden Afrika PDF İndirme Alanı

Bir Afrikalı Gözünden Afrika Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Bir Afrikalı Gözünden Afrika Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.