Bildiklerimiz ve Bilmediklerimiz / Çıtır Çıtır Felsefe (6. Kitap) PDF İndir

Bildiklerimiz ve Bilmediklerimiz / Çıtır Çıtır Felsefe (6. Kitap) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Bildiklerimiz ve Bilmediklerimiz / Çıtır Çıtır Felsefe (6. Kitap) kitabının yayın dili orjinal dilinde basılmış olabilir. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Bildiklerimiz ve Bilmediklerimiz / Çıtır Çıtır Felsefe (6. Kitap) PDF Kitap Bilgisi

Hayatta, vazgeçemeyeceğimiz bilgiler vardır. Konuşmayı, saymayı, okumayı, yazmayı bilmeden normal bir şekilde yaşamak, başkalarıyla iletişim kurmak olanaksızdır. Üstelik, hiçbir şey bilmeden, ilgimizi çeken mesleği ya da sporu nasıl seçebiliriz? Müziğin, resmin, tarihin ilgimizi çekip çekmediğini, yabancı dilleri konuşabilmenin iyi olup olmadığını nasıl bilebiliriz? Ne kadar çok şey bilirsek, o kadar çok seçeneğimiz olur ve çok daha özgür oluruz.

Yaşamı ve dünyanın işleyişini anlamaya çalışan çocuklara, temel kavramları doğru sorular sorarak düşündüren dizinin bu kitabı, onların yaşamından ve karşılaştıkları olaylardan yola çıkarak, “bildiklerimiz”i ve “bilmediklerimiz”i tartışıyor. Hem çocuklar hem öğretmenler hem de anne babalar için benzersiz bir kaynak niteliğindeki kitap, özellikle 4, 5 ve 6. sınıflar için ideal.

Türkiye’de 012 Benetton’un katkılarıyla yayımlanan dizide, doğru ve etkili düşünmenin yolları, yaşamın içinden küçük örneklerle tartışmaya özendiriliyor. Dizinin kitaplarında birey olmak, kimlik, duygu ve düşünceler, sorumluluk, şiddete karşı olmak, sosyal etkileşim, vatandaşlık, katılım, demokrasi, benzerlikler ve farklılıklar, değişim ve süreklilik, ulus, liderlik, savaş ve güç gibi yan öğrenme alanlarına ilişkin konuların tartışıldığı pek çok renkli örnek bulunuyor.

merak – bilginin önemi – teknoloji – çokbilmişlik – seçim yapabilme – karar verebilme

Bildiklerimiz ve Bilmediklerimiz / Çıtır Çıtır Felsefe (6. Kitap) PDF İndirme Alanı

Bildiklerimiz ve Bilmediklerimiz / Çıtır Çıtır Felsefe (6. Kitap) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Bildiklerimiz ve Bilmediklerimiz / Çıtır Çıtır Felsefe (6. Kitap) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Güneşin Yeniden Keşfi PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.