Beynin Evrimi ve Geleceği PDF İndir

Beynin Evrimi ve Geleceği kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Beynin Evrimi ve Geleceği kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Beynin Evrimi ve Geleceği PDF Kitap Bilgisi

Evrim canlıların mutasyonla değişikliğe uğraması, genetik özelliklerini yavrulara geçirmesi ve doğal seçilim ile çoğalması, belirli canlı grupları içerisinde yükselme ya da yok olma sürecidir. Dünyada canlıların 3.8 milyar yıl önce ortaya çıktığı tahmin edilmektedir. İnsanın atasının günümüz şempanze, orangutan ve gorillerin atasından ayrılmasının yaklaşık 7 milyon yıl önce gerçekleştiği bildirilmektedir. Modern insan 3-4 milyon yıllık bir süreçte daha ilkel Homo türlerinden evrimleşmiştir. İlk homo üyesi Australopithecus africanus 3-4 milyon yıl önce Afrika’da ortaya çıkmıştır. Ardından Homo habilis türünün yaklaşık 2.3-1.6 milyon yıl önce, Afrika’da yaşadığı bilinmektedir. İki milyon yıl önce ise Homo erectus diye bilinen bir tür ortaya çıkmış ve Afrika, Asya ve Avrupa’ya yayılmıştır. 500.000-40.000 yıl öncesi ise Homo erectus’tan evrimleşmiş olan Homo neandertalensis Avrupa’da yaşamış ve soyu tükenmiştir. İlk Homo türlerinin yüzbinlerce yıl bir arada yaşadığı tahmin edilmektedir. Günümüzde ise Homo cinsinin tek temsilcisi modern Homo sapiens olup 200 bin yıllık tarihi vardır. İki milyon yılda sırayla ortaya çıkan homo cinsi üyeleri olan homo habilis – homo erectus – homo sapiens türleri boyunca homo cinsinin beyni hacmi yaklaşık 4 kat büyüklüğe ulaşmıştır. Tarım devrimi, yazının icadı, sosyal ve kültürel evrim ile birlikte Homo sapiens günümüze ulaşmıştır. Günümüzde dijital beyin evrimi gerçekleşmektedir.

Beynin Evrimi ve Geleceği PDF İndirme Alanı

Beynin Evrimi ve Geleceği Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Beynin Evrimi ve Geleceği Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.