Benim Dinim PDF İndir

Benim Dinim kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Benim Dinim kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Benim Dinim PDF Kitap Bilgisi

1879 yılında İstanbul’da doğdu. Osmanlı Devleti eğitim kurumlarında öğretmenliklerde bulundu. Cumhuriyetin ilanından sonra Dârü’l-Fünûn İlahiyat Fakültesinde Kelâm Tarihi Profesörü oldu. 1933 yılında Ordinaryüs olan Yaltkaya üniversitede 20 yıl kadar çalıştı. Türkiye’nin ikinci Diyanet İşleri Başkanı olan Yaltkaya, 14 Ocak 1942 yılında Diyanet İşleri Başkanlığına getirildi ve 23 Nisan 1947 yılında Diyanet İşleri Başkanı iken vefat etti. Altmıştan fazla eseri olan Yaltkaya’nın önemli eserlerinden bazıları şunlardır: Simavna Kadısı Şeyh Bedreddin, Kur’an Tarihi, Tarih-i Düvel Tercümesi, Fezâilü’l-Etrâk Tercümesi, Baybars Tercümesi, Eski Türk Geleneklerinin Bazı Dini Müesseselere Tesiri, Hatiplik ve Hutbeler, İbn-i Sina’nın Tıbba Dair Bir Risalesi, Mevlana’da Türkçe Şiirler, Tanzimat’tan Önce ve Sonra Medreseler. Elinizde tuttuğunuz “Benim Dinim” adındaki şiir kitabıdır.
Çocuklara, Hz. Muhammed sevgisini aşılamak ve dinimizi en sade, en duru şekliyle öğreten şiirler bu kitapta. Şerefeddin Yaltkaya’nın yetkin kaleminden sadece çocukların değil , yetişkinlerin de okuyabileceği, yalın ve derin şiirler!

Benim Dinim PDF İndirme Alanı

Benim Dinim Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Benim Dinim Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.