Belgesel Sinema Yazıları PDF İndir

Belgesel Sinema Yazıları kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Belgesel Sinema Yazıları kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Belgesel Sinema Yazıları PDF Kitap Bilgisi

Gerçeği sinema diliyle anlatma iddiasındaki belgesel film tarihi gerçekliğe ulaşmanın pek çok yolundan sadece biri olabilir. Büyük oranda toplumsal gerçeklikten beslenen belgesel film yapımı; üretilen her filmin aynı zamanda birer belge olma niteliği taşıması dolayısıyla akademik titizliğe, sinemanın sanatsal üretim alanına dâhil olması dolayısıyla yaratıcılığa ihtiyaç duyar. Ancak yaratıcılık, tarihi gerçekliğin aktarılmasına halel getirmemeli ve gerçekler izleyicinin gözlerini yanıltan görüntü estetiğine kurban edilmemelidir. Dolayısıyla belgesel film; gerçeklerin sinema estetiğiyle ele alındığı ancak yaşamın her hangi bir anında vuku bulan gerçekliğin kurgusal olmayan yöntemlerle kayda geçirildiği sinema ve görsel çalışma alanıdır.
Görüntünün kaydedilmesi esasına dayanan sinemanın görece yeni bir üretim alanı olması dolayısıyla belgesel filmler büyük oranda yirminci yüzyıla ait tarihi gerçekliklerin kaydedilmesi ve aktarılmasında kullanılmıştır. Bu nedenle çoğu yirminci yüzyıla ait toplam sekiz farklı sinema filminin incelendiği kitaptaki makaleler; bir yandan filmlerin özgün bir tarihi dönemin belgesi olmaları dolayısıyla tarihsel gerçekliği ele alırken, diğer yandan tarihsel gerçekliğin kaydedilmesi ve gelecek kuşaklara aktarılması bakımından belgesel filmlerin işlevlerini anlamaya çalışıyor.

Belgesel Sinema Yazıları PDF İndirme Alanı

Belgesel Sinema Yazıları Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Belgesel Sinema Yazıları Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Cevdetgiller PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.