Batı Türkçesinde Tür Değiştirme PDF İndir

Batı Türkçesinde Tür Değiştirme kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Batı Türkçesinde Tür Değiştirme kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Batı Türkçesinde Tür Değiştirme PDF Kitap Bilgisi

“Batı Türkçesinde Tür Değiştirme” adlı bu çalışmada kelimelerin fonetik, morfolojik ve semantik değişmelerinden başka türlerinin de değişebileceği metin taramasına dayanarak incelenmiş ve şu sonuçlara ulaşılmıştır:
Türkçede kelimeler fonetik, morfolojik, semantik değişmelerle birlikte tür olarak da değişmektedirler. Tarihî dönemlerden günümüze kadar tür değiştirme süreci incelenmiş ve hemen hemen her dönemde tür değiştirmeye bağlı olarak isimlerin fiil, fiillerin isim, isimlerin sıfat, isimlerin edat, sıfatların isim göreviyle kullanılarak tür değiştirdikleri tespit edilmiştir.
Batı Türkçesinin tarihî gelişimi çerçevesinde gerçekleşen bu değişmeler sonucunda bir sözcük isim, fiil (barış- ~ barış, etki ~ etki- vb.) gibi farklı kelime türlerinde kullanılabildiği gibi, aslî şekli unutulup sadece yeni kazandığı göreviyle de kullanılabilmektedir. ET’de “yaşlı” anlamında kullanılan karı sıfatı günümüzde bu kullanımını yitirmiş, yalnızca “eş, zevce” anlamında bir isim olarak kullanılır olmuştur.

Batı Türkçesinde Tür Değiştirme PDF İndirme Alanı

Batı Türkçesinde Tür Değiştirme Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Batı Türkçesinde Tür Değiştirme Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.