Basının Gözünden İstanbul Teknik Üniversite’ne Dair Kısa Notlar (1944-1955) PDF İndir

Basının Gözünden İstanbul Teknik Üniversite’ne Dair Kısa Notlar (1944-1955) kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Basının Gözünden İstanbul Teknik Üniversite’ne Dair Kısa Notlar (1944-1955) kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Basının Gözünden İstanbul Teknik Üniversite’ne Dair Kısa Notlar (1944-1955) PDF Kitap Bilgisi

Bir kurumun tarihçesi hakkında bilgi sahibi olmak ve dolayısı ile zaman içinde yasadıgı degisiklikleri takip etmenin bir yolu da o kurumun baglı bulundugu devletin arsiv belgelerini incelemektir. Gerek Osmanlı Devleti Arsivi ve gerekse Türkiye Cumhuriyeti Devleti Arsivi barındırdıkları belgeler bakımından büyük bir önem
tasımaktadır. Bu sebeple bir devlet kurumu olarak tesekkül etmis olan Yüksek Mühendis Mektebi/Istanbul Teknik Üniversitesi ile ilgili Cumhurbaskanlıgı Devlet Arsivi’nde çok sayıda belge vardır. Daha önce de, Cumhuriyet tarihine iliskin kitapları bulunan, Istanbul Teknik Üniversitesi ögretim üyesi Prof. Dr. Cüneyd Okay, arsiv belgelerine dayanarak ITÜ’nün bilinmeyen tarihini yazdı.

Basının Gözünden İstanbul Teknik Üniversite’ne Dair Kısa Notlar (1944-1955) PDF İndirme Alanı

Basının Gözünden İstanbul Teknik Üniversite’ne Dair Kısa Notlar (1944-1955) Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Basının Gözünden İstanbul Teknik Üniversite’ne Dair Kısa Notlar (1944-1955) Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.