Balıklar Neden Var Olmadı? PDF İndir

Balıklar Neden Var Olmadı? kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Balıklar Neden Var Olmadı? kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Balıklar Neden Var Olmadı? PDF Kitap Bilgisi

David Starr Jordan, kendisini doğaya keşfetmeye adamış bir taksonomistti. Yıllar içinde, insanlığın bildiği tüm balık türlerinin beşte birini keşfetmesiyle anılır olacaktı. Ama o evrenin sırlarını açığa çıkardıkça, evren de onu engellemeye daha kararlı hale geliyordu. Düşen yıldırımlar, çıkan yangınlar ve en sonunda da 1906’daki San Francisco depremiyle birlikte, o zamana kadar topladığı tüm numuneler telef oldu. Hayatını adadığı emekleri göz açıp kapayıncaya kadar yok olmuştu. 
 
Yerinde başkası olsa yıkılır, hayata küserdi. Ama Jordan, keşfettiği ilk balığı yeniden buldu ve büyük bir kararlılıkla koleksiyonunu sil baştan oluşturmaya başladı. Üstelik bu kez, koleksiyonunu dünyanın kaosundan koruyacağına inandığı zekice bir yöntem kullandı.  
 
Ünlü yazar ve bilim muhabiri Lulu Miller’ın kaleme aldığı Balıklar Neden Var Olmadı?, sadece balıklarla ilgili değil. Bilime duyulan bağlılıktan insanın zalimliği karşısında duyulan şaşkınlığa kadar pek çok şey anlatan bu kitap, en sonunda da kendi adını açıklamaya girişiyor ve doğanın, kendisine hükmedebileceğini sanan bir biliminsanından intikamını nasıl aldığını gözler önüne seriyor.
 
“Bu kitap bilim, tasvir ve anıların sihirli bir karışımı; okuması tam bir zevk.”
—Susan Orlean
 
“Tarih ve biyolojinin kesişimi: merak, başarısızlık ve katıksız insan inadı. Okuması görkemli, şaşırtıcı, karanlık bir keyif.” 
—Carmen Maria Machado

Balıklar Neden Var Olmadı? PDF İndirme Alanı

Balıklar Neden Var Olmadı? Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Balıklar Neden Var Olmadı? Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Göz at  Dikkati Çek, Öne Çık PDF İndir

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.