Aşktan da Üstün & Hitchcock Sinemasında Kişisel Bir Gezinti PDF İndir

Aşktan da Üstün & Hitchcock Sinemasında Kişisel Bir Gezinti kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Aşktan da Üstün & Hitchcock Sinemasında Kişisel Bir Gezinti kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Aşktan da Üstün & Hitchcock Sinemasında Kişisel Bir Gezinti PDF Kitap Bilgisi

Hitchcock olmadan Amerikan sineması ve kara film tarihi hatta dünya sineması tarihi tasavvur etmek imkânsızdır. Kendine özgü stiliyle pek çok yönetmeni etkileyen Hitchcock sineması her zaman ilginç ve çoğu kez de şaşırtıcıdır. Kendi sözleriyle “Geleneksel olana karşı çıkmaya, klikleri parçalamaya, bir kontrast oluşturmaya her zaman özel bir ilgi duymuşumdur.”der. Notorious da birçok açıdan casusluk filmlerinin alışılageldik yapısını kurcalayıp bozan bir filmdir. Ne Amerikanizme dönük dolaylı bir övgü söz konusudur; ne de liberal hükümete yaranma endişesi; tersine Amerikanizmin ve liberalizmin öngördüğü değerler dizgesi açıkça sorunsallaştırılır. Somut ve soyut olanın bilinçli karışımını içeren Notorious yönetmenin başyapıtları arasındaki en zor filmlerinden biridir.
Hakan Bilge kitabında Notorious üzerinden detaylı bir çözümlemeye girişiyor. Bunu yaparken Hitchcock sinemasının tümünü bu kişisel gezintinin sınırlarına dahil ediyor. Sinemayı derinden etkilemiş bu yönetmene dair titizlikle hazırlanmış çalışma yazarın geniş bakış açısıyla ve dahil ettiği ek bölümlerle Hitchcock üzerine değerli bir kaynak.
 
“… Hitchcock’un filmleri bizi sinema hakkında temel sorulara geri götürür…”
Roy Armes
 
“Tıpkı Fellini, Bergman ve Bunuel gibi Hitchcock da artık bir okuldur. Zaman ona arka çıkmış ve en dikkafalı eleştirmenleri bile yıpratmıştır. Son tahlilde kazanan Hitchcock olmuştur.”
Truffaut

Aşktan da Üstün & Hitchcock Sinemasında Kişisel Bir Gezinti PDF İndirme Alanı

Aşktan da Üstün & Hitchcock Sinemasında Kişisel Bir Gezinti Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Aşktan da Üstün & Hitchcock Sinemasında Kişisel Bir Gezinti Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.