Arap ve Türk Edebiyatından Hitabeler PDF İndir

[ad_1]

Arap ve Türk Edebiyatından Hitabeler kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Arap ve Türk Edebiyatından Hitabeler kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Arap ve Türk Edebiyatından Hitabeler PDF Kitap Bilgisi

Rahman ve rahim olan Allah’ın adıyla. Sözler, aforizmalar, öyküler, romanlar, şiirler derken Arapça-Türkçe paralel metinli edebiyat serimize, Türk-İslam geleneğimizin önemli edebi türlerinden olan hutbe/hitabeleri de eklemenin mutluluğunu yaşıyoruz. Allah Rasûlü’nün (s.a.v) Veda Hutbesinden, Fatih Sultan Mehmet’in Fetih Hutbesine; Ömer b. Hattâb’ın hutbesinden Necip Fazıl Kısakürek’in Gençliğe Hitabesi’ne Arap ve Türk edebiyatından seçilmiş, ecdadımıza ait nadide bir hitabeler seçkisi. Yer verdiğimiz 14 hitabenin tamamını sahih kaynaklardan derlemeye çalıştık. Her bir hitabenin kaynağına perde sayfasında yer verdik. Bununla birlikte Şeyh Edebâli’nin Osman Gaziye Nasihati’ne, asıl olarak kaynaklarda geçmemesine rağmen, edebi bir anlam ifade etmesi nedeniye Tarık Bugra’nın Osmancık eserinde geçen haliyle yer verdik. Metinlerin tamamı harekesiz ancak hazırlamış olduğumuz hitabelere ait video versiyonlarla dinleme yapılabilecek, böylece hem dinleme becerisi hem de harekesiz metin okuma hususunda gelişim sağlanabilecektir. Allah faydalanmak nasib etsin.
 
Muhammed Yasin CAN
Üsküdar, Eylül 2021

[ad_2]

Arap ve Türk Edebiyatından Hitabeler PDF İndirme Alanı

Arap ve Türk Edebiyatından Hitabeler Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Arap ve Türk Edebiyatından Hitabeler Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.