Apaçiler: İşçi Sınıfının Şeytanlaştırılması PDF İndir

Apaçiler: İşçi Sınıfının Şeytanlaştırılması kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Apaçiler: İşçi Sınıfının Şeytanlaştırılması kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Apaçiler: İşçi Sınıfının Şeytanlaştırılması PDF Kitap Bilgisi

Apaçiler, beleşçiler, çulsuzlar, hippiler, çapulcular, ayaktakımı… Yoksulluğun, işsizliğin ve gelir dağılımındaki adaletsizliğin bu günah keçilerinin aslında kimler olduğunu ve ne için toplumun önüne atıldığını sorgulayan bir çalışma! Büyük Birader de gözetleniyor! 
 
Modern Britanya’da işçi sınıfı, korku duyulan ve alay konusu edilen bir kitle haline gelmeye başladı. Komedi dizilerinden yarışmalara ve hatta magazin programlarına kadar medya elitleri tarafından sorumsuz, potansiyel suçlu ve kara cahil olarak şeytanlaştırıldı. Siyasetçiler ise, sayıları gün geçtikçe artan bu kitleyi marjinaller, magandalar, alkolikler, apaçiler ve beleşçi sülükler olarak nitelendirerek toplumun önüne sürüyor. 
 
Düşük gelirli ve yaşam koşulları daha da ağırlaşmış geleneksel işçi sınıfından ne zaman ve nasıl bu denli nefret edilir hale gelindi? Toplumun üst sınıflarının korkusunun ve bu korkunun yarattığı öfkenin kaynağı nedir? Bir zamanlar “muhterem” bir kitle olarak anılan işçi sınıfı, nasıl oldu da şimdilerde “ayaktakımı” olarak dışlanmaya başlandı? 
 
Jones’a göre hükümetler, iktisadi problemleri gündemden düşürmek ve gelir dağılımında artan eşitsizliğin sorumluluğunu üzerlerinden atmak için bu yöntemi kasten bir perde olarak kullanıyor. Jones, işçilerin şeytanlaştırılmasının toplumsal nedenlerini ortaya koyarken yeni bir perspektif geliştiriyor. 
 
“Britanya’da üst sınıfların büyüyen işçi sınıfı nefretini ele alan hararetli ve detaylı bir inceleme.” 
Eric Hobsbawm 
 
 “Harika ve hiddetli bir tartışma.” 
Guardian 
 
 
“Heyecan verici bir toplumsal habercilik ve derin bir içgörü kitabı olan Apaçiler’de, kurgu olmayan George Orwellvari bir tat var.” 
Doug Johnstone 
 
“Derin ve düşündürücü… Jones’un sesinin duyulmasını yürekten umut ediyorum.” 
Claire Black

Göz at  Alamanya Alamanya Bizden Aptal Bulaman Ya / Dünya Kazan Ben Kepçe 2 PDF İndir

“Tutkulu, sempatik ve zarif bir çalışma.”
Dwight Garner, New York Times

“Siyasal tutuculuğu tekrar tartışmaya açmak ve sınıf kavramını politik bir değişken olarak yeniden gündeme getirmek isteyen cesur bir giri­şim… Bu eser; sınıf, kültür ve kimlikle ilgili karmaşık soruları incelikli bir biçimde harmanlayarak savaş sonrası Britanya tarihini büyük bir ustalıkla ele almasını biliyor. Jones, politik sınıf meselesini doğru bir biçimde aydınlatıyor.”
Jon Cruddas, Independent

“Tam zamanında çıkmış bir kitap. Beyaz işçi sınıfı, toplumda hâlâ dudak bükülecek, küçümsenecek, dalga geçilecek ve hatta nefret edilecek bir grup olarak görülüyor… Jones, bir zamanlar ‘muhterem’ bir kitle olarak anılan işçi sınıfının, siyasetin etkisi ile şimdilerde nasıl ‘ayaktakımı’ olarak görülür hale geldiğini bir hatip edasıyla açıklamayı deniyor.”
Times

“Enfes ama öfkeli.”
Polly Toynbee, Guardian
 
“İsyanlar ve küresel İşgal Et Hareketi ışığında düşünülünce, Jones’un kutuplaşmış bir toplumu berrak bir şekilde analiz ettiği bu kitap, esra­rengiz bir öngörü gibi.”
Matthew Higgs, Artforum

“Tüm iyi polemiklerde olduğu gibi kalemi, öfkesinin ışığını yansıtıyor.”
Economist

“İkna edici bir tartışma yürüten Apaçiler, iyi habercilikle ve faydalı bil­giyle dolu… Jones, sınıfla ilgili yeniden canlanan tartışmaya önemli bir katkıda bulunuyor.”
Lynsey Hanley, Guardian
 
“Britanya’nın artık iyiden iyiye sınıfsız bir toplum olduğu fikrine karşı geliştirilen keskin, iyi muhakeme edilmiş ve bilgilendirici bir karşı ar­güman.”
Sean O’Hagan, Observer

“Yeni türeyen sınıf düşmanlığımızı ve bu düşmanlığın arkasında yatanı etkileyici bir şekilde ortaya çıkarıyor.”
John Carey

“Owen Jones bu önemli kitabında Britanya’da işçi sınıfına dönük kalıp­laşmış yargıları ve duyulan nefreti açıkça, hepimizi ürpertecek biçimde belgelendiriyor… İşçi sınıfının lekelenmesi, toplumsal adaletin ve ilerici değişimin önünde ciddi bir engeldir.”
Kate Pickett ve Richard Wilkinson

Göz at  Hamşentsnag - Hemşince PDF İndir

“Bir apaçi görseniz tanırsınız belki ama onun kim olduğunu asla bilemezsiniz. Zira bu kelime, günlük kullanımın oldukça dışında bir anlama sahiptir… Owen Jones, Apaçiler adlı çalışmasında bu kelimeyi tekrar sahneye, spotların önüne çıkarıyor.”
Carole Cadwalladr, Observer

“Harika bir kitap.”
Suzanne Moore, Guardian

“Britanya’da görece yeni ama oldukça yaygın olan, işçi sınıfını aşağılayan bir kategorileştirmeye dönük düşündürücü bir inceleme… Öğretici olduğu kadar rahatsız da edici.”
Publishers Weekly

“Bay Jones’un İngiliz sınıf sistemini berrak bir şekilde incelediği ki­tabı, şu acımasız soruyu yüzümüze çarpıyor: ‘İşçi sınıfına duyulan nefret toplumsal açıdan nasıl bu kadar kabul edilebilir bir hâl aldı?’ Jones’un bu soruya verdiği makul cevaplar, kıvrak bir zekânın, sol siyasetin ve öfkenin ortak ürünü.”
Dwight Garner, New York Times

Apaçiler: İşçi Sınıfının Şeytanlaştırılması PDF İndirme Alanı

Apaçiler: İşçi Sınıfının Şeytanlaştırılması Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Apaçiler: İşçi Sınıfının Şeytanlaştırılması Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.