Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu PDF İndir

Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu PDF Kitap Bilgisi

Anonim şirketlerde yönetim kurulu üyelerinin hukuki sorumlulukları ve sorumluluk davası konularının kapsamlı bir şekilde incelenmesi, bu çalışmanın asıl amacıdır.
Birinci bölümde; anonim şirketlerde yönetim kurulu başlığı altında, yönetim kurulunun organ niteliği, yönetim kurulunun oluşumu, yönetim kurulunun yapısı, yönetim kurulunun görev ve yetkileri konularına yer verilmiştir. İkinci bölümde; 6102 sayılı TTK kapsamında yönetim kurulu üyelerinin hukuki sorumluluğu ele alınmıştır. Bu sorumluluk kapsamında, sorumluluğun niteliği ve özellikleri ele alındıktan sonra yönetim kurulu üyelerinin kamu borçlarından dolayı sorumlulukları, özellikle 6183 sayılı Amme Alacakları Tahsili Usulü Hakkında Kanun ve Vergi Usul Kanunu’ndaki sorumlulukları işlenmiştir.
Sorumluluk davası başlıklı üçüncü bölümünde, sorumluluğun yerine getirilmediği hallerde üyelere karşı açılabilecek sorumluluk davası ve özelliklerine değinilmiştir.
Son olarak yönetim kurulu üyelerinin sorumluluğunu ortadan kaldıran haller olarak karşımıza çıkan ibra, zamanaşımı, zarar görenin rızası ve sulhun özelliklerine değinilmiştir.

Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu PDF İndirme Alanı

Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Anonim Şirketlerde Yönetim Kurulunun Hukuki Sorumluluğu Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Dinozorların Kayıp Dünyası PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.