Ankara Araştırmaları Dergisi Cilt 11 Sayı 2 PDF İndir

Ankara Araştırmaları Dergisi Cilt 11 Sayı 2 kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Ankara Araştırmaları Dergisi Cilt 11 Sayı 2 kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Ankara Araştırmaları Dergisi Cilt 11 Sayı 2 PDF Kitap Bilgisi

Ankara’yı disiplinlerarası araştırmalarla inceleyen Ankara Araştırmaları Dergisi’nin 22. sayısında, kentsel coğrafya, nüfus araştırmaları, kültürel ve sosyal tarih ve arkeoloji alanlarında gerçekleştirilmiş bilimsel çalışmalar okuyucuya sunulmaktadır.
 
Sayının ilk makalesinde Ankara’nın Polatlı ilçesinde nüfusun gelişimi araştırılmakta ve mahallelere göre yoğunluk analizi sunulmaktadır. İkinci çalışma, Gordion kazı alanından çıkarılan sırlı seramikleri tanımlayarak Geç Orta Çağ Beylikler Dönemi kent tarihine ışık tutmaktadır. Bir diğer makalede Ankara’da bulunan Papazın Bağı, kentsel doğa parcası olarak incelenmekte ve tarihsel süreç içerisinde dönüşümü ele alınmaktadır. Bir diğer çalışma, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Yeni Konser Salonu alanının inşa sürecine ve bir endüstriyel miras alanının dönüşümüne odaklanmaktadır. Bu sayıda ayrıca Ankara’dan Söz Eden Şarkılarda Yer Bağlılığını bulgular ile ortaya koyan ve edimsel topoğrafya kapsamında Karakusunlar semtinin dönüşümü gibi konuları semtin sakinlerinin deneyimleri üzerinden okuyan çalışmalar da sunulmaktadır.

Ankara Araştırmaları Dergisi Cilt 11 Sayı 2 PDF İndirme Alanı

Ankara Araştırmaları Dergisi Cilt 11 Sayı 2 Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Ankara Araştırmaları Dergisi Cilt 11 Sayı 2 Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.