Akseki Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesi Tezhipli Kitaplar Albümü PDF İndir

Akseki Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesi Tezhipli Kitaplar Albümü kitabını PDFOkuindir.com adresinden PDF formatında indirebilirsiniz. Akseki Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesi Tezhipli Kitaplar Albümü kitabının yayın dili türkçe olarak basılmıştır. Lütfen online okuyabilmek için PDF dışındaki diğer formatlarıda indirmeyi deneyiniz.

Akseki Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesi Tezhipli Kitaplar Albümü PDF Kitap Bilgisi

Ülkemizde içerisinde yazma eser bulunan kütüphanelerin koleksiyonları azımsanmayacak kadar çoktur.       Bu eserlerin metinleri kadar, ciltleri ve tezhipleri de önemli değerdir. Farklı yüzyıllarda yapılmış tezhipler ve üslupları, bize kendi zamanları ile ilgili motif ve renkler konusunda bilgi aktarmaktadır.
 
Kitapta, Akseki Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesindeki tezhipli yazma eserlerden seçilen sanat değeri yüksek tezhiplerin üslupları, desen, motif, teknik ve renk analizleri yapılmıştır. Görselin metinden daha fazla etkili olacağı inancıyla resimler detaylı, metinler ise kısa tutulmuştur. Ayrıca kitapların ismi, müellifi, dili, tarihi, ölçüsü, sayfa sayısı ve konusu gibi özellikler de kitabın tanıtılması amacıyla katalog halinde sunulmuştur. Tezhip sanatı ile ilgilenen ve bu sanata ilgi duyanlar için güzel örnekler bulunmaktadır. 

Akseki Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesi Tezhipli Kitaplar Albümü PDF İndirme Alanı

Akseki Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesi Tezhipli Kitaplar Albümü Kitabını PDF ve diğer formatlarda indirmek için lütfen dikkatli okuyunuz.
Akseki Yeğen Mehmet Paşa Kütüphanesi Tezhipli Kitaplar Albümü Kitabını İndirebilmek için sadece 90 saniye beklemeniz gerekmektedir.

Ana Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

Alternatif Kaynak

PDF İndirme Butonu   ePUB İndirme Butonu

İndirme işlemi 3 kere denedikten sonra eğer gerçekleşmiyorsa lütfen durumu anlatan yorum bırakınız.

Göz at  Devlet PDF İndir

Yorum yapın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.